Zpět 4 fotografie

GRAFOSKLO… revoluce v interiérovém designu

V architektuře bylo údajně již všechno nové řečeno… Společnost J.A.P. ovšem dokázala i přes toto tvrzení přijít s Grafosklem – absolutní novinkou, která v interiérovém designu a potažmo architektuře neměla zatím obdobu. Skleněné plochy mohou odteď nést jakýkoliv motiv fotografický, grafický a dokonce i látku! Ale pojďme pěkně po pořádku…
 

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

Docílit vysněného stylu bydlení, to neznamená pouze vybrat nábytek a sladit s ním interiérové doplňky. Skutečná dokonalost ovšem tkví v harmonickém propojení nábytku a dekorací s preferovaným stylem našeho bydlení. Pokud se podaří daný motiv – orientální, provence nebo kterýkoliv jiný zopakovat na více rozličných materiálech, máme jistotu dokonalého souznění všech prvků interiéru. „Nový produkt naší společnosti je revolucí v interiérovém designu, a to především pro svou obrovskou variabilitu a přizpůsobivost. Sklo v podobě obkladů u kuchyňských linek, celoskleněných stěn, celoskleněných dveří, nebo jakékoli skleněné výplně v nábytku či v podobě celoskleněného solitéru, mohou nést doslova jakýkoliv motiv a neotřelým způsobem dovršit jednotné interiérové ladění bytu nebo domu a vytvořit tak ojedinělou atmosféru,“ informuje o novince Grafosklu pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P.

… POVÝŠÍ design každé kuchyně
Mnozí nahlížejí na prostor kuchyně jako na čistě pracovní záležitost, která má být vybavena především funkčně a jen tím, co skutečně potřebujeme ke kulinářskému výkonu. Vzhledem k tomu, že právě kuchyň je jedním z nejfrekventovanějších míst v interiéru, je tu ze strany mnohých zákazníků požadavek na příjemný design a zahrnutí dekoračních prvků, které pobyt a práci zde udělají příjemnější. Grafosklo společnosti J.A.P. dokáže uspokojit jak praktický, tak i designový pohled na vybavení tohoto prostoru. Celoskleněný obklad kuchyňské linky v sobě může nést jakýkoliv motiv, fotografii a pokud je ve vašem interiéru dominantní nějaký látkový motiv, dokáží v J.A.P. do skla zatavit i ten. S výrazným stylovým prvkem za linkou získá prostor kuchyně dokonale originální nádech a k dotažení celkového vzhledu postačí už jen drobná dekorace. A pozor! Obklad Grafosklo je i velmi praktický. Ti, kteří ve své domácnosti disponují klasickým keramickým obkladem, vědí, že jeho údržba – čištění spár a vůbec všech malých ploch, je náročnou a zdlouhavou záležitostí. Naproti tomu tato skleněná varianta je velmi dobře udržovatelná a splní tak nároky na praktické zařízení kuchyně v té nejvyšší míře.

… VTISKNE prostoru ojedinělou atmosféru
O to se postarají zejména celoskleněné stěny – na jejich velké ploše totiž dosáhne vybraný motiv zcela jiných designových rozměrů a dotvoření nálady v interiéru tak bude skutečně snadnou záležitostí. Řekněte sami, co navodí atmosféru například čisté přírody lépe než motiv lesa v doslova ohromující velikosti, dokonalém barevném ladění a v kvalitě vzbuzující pocit skutečné reality? Celoskleněné stěny nejsou jen designovým prvkem interiéru. Zvláště ve velkých prostorách může vzniknout požadavek na částečné oddělní některé zóny (kuchyně, obývacího pokoje). A to jak za účelem vytvoření intimity, tak i pro umocnění daného stylu interiéru. „Jak už bylo řečeno novinku Grafosklo lze využít pro různé skleněné plochy a ty spolu vzájemně sladit. Opakování stejného nebo podobného motivu na více místech přispívá ke komplexnosti a ucelenosti interiéru jako jednoho celku, říká dále pan Petr Paksi.

 

 

 

 

 

…OTEVŘTE dveře do jiného světa
Neméně atraktivní skleněnou plochou, která doslova vybízí ke „vtisknutí života“, jsou celoskleněné dveře.

Dveře jsou většinou tím prvním, s čím přijdeme při vstupu do místnosti v kontakt. Dveřní křídlo s nejrůznějším motivem může nechávat tušit, jaký interiér za sebou ukrývá. Jeho designu lze využít i všude tam, kde na doplňky a dekorace není místo, a přesto je kladen důraz na stylovost a neotřelou eleganci. Proč tedy neudělat například z obyčejné chodby s řadou dveří zajímavý prostor? Grafické možnosti této novinky společnosti J.A.P. jsou také ideálním řešením pro všechny, kteří mají rádi, když bydlení vyzařuje jejich vlastní osobnost, životní styl a filozofii – opatřit plochu dveří lze totiž skutečně jakoukoliv grafikou. A POZOR! „Skutečnou lahůdkou je možnost do skla zatavit textilie v nejrůznějším designu. Nyní už nebudeme ladit pouze nábytek s kobercem nebo výmalbou, ale i dveře například se záclonami nebo potahem sedací soupravy či látkové tapety,“ představuje tuto atraktivní možnost řešení interiéru pan Petr Paksi. „Ze svého pohledu designéra mohu potvrdit, že požadavky majitelů domů a bytů směřují k velmi individuálnímu řešení přímo jim na míru. Nechtějí bezejmenný interiér, který může patřit komukoliv. Rádi v něm nechávají kus ze sebe samých. V tomto ohledu nabízí Grafosklo onu požadovanou jedinečnost,“ říká Ing. arch. Kamila Douděrová, designérka známá z pořadu Jak se staví sen.

Z možností Grafoskla se možná kdekomu zatočila hlava, co však zůstává nad světlo jasnější je, že odteď může být každý z nás designérem svého vlastního bydlení. Zapojte proto svou fantazii a pořiďte si i vy svůj kousek skla ve vysněném stylu.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]