Zpět 2 fotografie

Developerský projekt NeoRiviera zrealizují společnosti Neocity Group a Skanska

Bytový projekt NeoRiviera, který za stovky milionů korun vyroste v pražských Modřanech, budou realizovat významné developerské a stavební společnosti Neocity Group a Skanska. Neocity Group zajistí rozvoj zhruba 140 tisíc m2 pozemků. Skanska postaví byty na dalších cca 20 tisíc m2. Obě společnosti se na této transakci dohodly v květnu letošního roku v Praze.

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

První fáze projektu, která bude v odpovědnosti společnosti Skanska, zahrne 250 bytů. V rámci první fáze projektu budou v Modřanech postaveny 4 nové bytové domy, odpovídající počet parkovacích stání a kvalitní chodníky a příjezdové komunikace. Budovy díky své omezené výšce a zajímavé architektuře citlivě zapadnou do stávající zástavby oblasti Modřan. Transakční náklady první fáze projektu dosáhly výše zhruba 100 milionů korun.

„Je nám ctí, že si Skanska při svém rozhodování vybrala právě první fázi projektu NeoRiviera. Uvedená skutečnost je dokladem toho, že strategie společnosti Neocity Group v České republice je správná a je zaměřena pouze na ty nejatraktivnější lokality a projekty. NeoRiviera je značně rozsáhlý projekt, který budeme dále postupně rozvíjet v následujících letech,“ uvedl Odded Ber, generální ředitel Neocity Group pro Českou republiku.

Bytový projekt NeoRiviera plánuje přes 2000 bytů. Převažující obytnou zástavbu by měla doplnit nejen menší administrativně-obchodní část, ale i pozemky určené pro oddych a sport. Zeleň bude jak uvnitř vnitrobloků, díky čemuž zde vznikne nové zelené náměstí, ale i na blízkém vltavském nábřeží. Celá stavba zrekultivuje stávající brownfield, který ze své severní části přiléhá k ulici K Vystrkovu a ze západní ke Komořanské.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]