Zpět

CPI City Center v Ústí nad Labem slavnostně otevřen!

Ve čtvrtek 5. května 2011 proběhlo slavnostní otevření administrativně-obchodního komplexu CPI City Center v Ústí nad Labem investorské skupiny CPI. Otevření pilotního víceúčelového projektu se zúčastnilo na 300 hostů z celé České republiky.

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

Realizace CPI City Center byla zahájena už v roce 2007, měnící se hospodářská situace však ovlivnila nejen výstavbu, ale i podobu projektu. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo komplex dokončit a představit našim partnerům. Po někdejších velmi optimistických letech realitního boomu přišla hospodářská krize, která se dotkla jak významných nájemců, tak financujících bank. Všichni tak byli nuceni přehodnotit své původní záměry. Dnes můžeme komplex považovat za úspěšně dokončený a navázat na něj v dalších krajských městech,“ připomněl historii projektu Zdeněk Havelka, generální ředitel CPI Group.

Slavnostního galavečera u příležitosti otevření komplexu se zúčastnili hosté z řad zástupců Ústeckého kraje, města, místních firem i mimo ústeckých společnosti. V rámci slavnostního večera předal Ing. Zdeněk Havelka, generální ředitel investorské skupiny CPI šek na 300.000 korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. Symbolický šek převzala jeho prezidentka Vendula Auš Svobodová a peníze poputují na nákup speciálního dýchacího přístroje na léčbu astmatu u dětí v Krajské Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem.

CPI City Center Ústí nad Labem představuje vůbec první víceúčelový komplex z připravované sítě center v krajských městech. Dominantní část tvoří výrazná administrativní budova s obchodním zázemím, na kterou navazuje samostatně stojící čtyřhvězdičkový kongresový hotel značky Clarion. Administrativa nabízí ve třech podlažích celkem 5 700 m2 ploch kanceláří a v přízemí a parteru komplexu 19 obchodních jednotek, mezi nimiž nechybí supermarket, lékárna, banka, tabák nebo např. květinářství. Kongresový hotel Clarion – již šestý v České republice – zahrnuje 83 pokojů, kongresové zázemí v podobě variabilního sálu a konferenčního salónku s celkovou kapacitou 350 osob. Místní i návštěvníci Ústí mohou navštívit také restauraci Benada s letní zahrádkou umístěnou v partneru komplexu. Objekty hotelu a kanceláří propojují podzemní garáže s kapacitou 160 parkovacích stání. Nájemci i hoteloví hosté mohou těžit z výborné dopravní dostupnosti a centrálního umístění komplexu v obchodním jádru města.

Architektonický návrh CPI City Center zpracovala kancelář JIRAN KOHOUT ARCHITEKTI, s.r.o. Generálním dodavatelem stavby byla společnost PSJ, a.s. Celkové investice do výstavby komplexu přesáhly 750 milionů korun.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]