Zpět 10 fotografií

Česká spořitelna rozšiřuje využití hypoték nově i na montované dřevostavby

Hypotéku České spořitelny (ČS) lze od 1. srpna použít i na financování montovaného domu na bázi dřeva. Od 1. srpna ČS snižuje úrokové sazby hypoték o 0,2 %. Úrokové sazby tak začínají na 3,59 %.

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

Česká spořitelna rozšiřuje od srpna 2011 využití hypoték i na financování montovaných domů na bázi dřeva, a to bez nutnosti zajištění jinou nemovitostí. Zaplňuje tak slabé místo na trhu, kdy montované domy byly dosud většinou složitě financovány předhypotečním úvěrem či zajištěním jinou nemovitostí.

Hypotéka České spořitelny je poskytována bez poplatku za vyřízení s úrokovým zvýhodněním 0,3 % pro tříletou, čtyřletou a pětiletou dobu fixace, v případě úrokového zvýhodnění podmínkou zůstává minimálně dvacetiletá doba splatnosti. Klienti mohou také využít slevu 0,5 % z úrokové sazby a zajistit si výhodnou sazbu na více let dopředu. Hypotéka České spořitelny nabízí klientům vedle úrokového zvýhodnění a možnosti bezfakturového čerpání na výstavbu i variabilní splácení, tedy možnost přerušení splácení a odkladu či změny splátek. Klient si tak může v průběhu splácení hypotéky sám určit výši splátky.

„Výstavby montovaných domů jsou velmi rychlé a mezi klienty v současné době hodně žádané. Samotná výstavba ale často předběhne administrativní kroky, což doposud komplikovalo její financování. Díky nové službě Financování montovaných domů banka uvolní až 90 % ceny díla ještě před tím, než se zapíše rozestavěný dům do katastru nemovitostí. Zbylých 10 % ceny může klient čerpat po zápisu do katastru,“ uvedla Veronika Jančová, ředitelka odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny.

Financování montovaných domů je možné využít při výstavbě od předních dodavatelů sdružených v Asociaci dodavatelů montovaných domů, což klientům zaručuje dodržování vysokých standardů při výstavbě a tím vysokou kvalitu pořizovaného domu.

„Rád bych označil potenciál dřevostaveb za nový generační cíl,“sdělil Petr Vala, předseda Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). „V Evropě dochází k přitvrzování bezpečnostních podmínek bydlení (tak zvané normativní parametry), a jestliže má stavební produkt na trhu uspět, musí se jednat o vrstvenou konstrukci. Dřevostavby jsou nejefektivnější vrstvenou konstrukcí,“ uzavřel Vala. A dodal: „Dřevo jako jediný stavební materiál má pozitivní energetickou bilanci – energie, kterou vytvoří, převyšuje energii, kterou spotřebovává.“

Interiérová designérka Zuzana Bernasovská (Marianne Bydlení) řekla: „Interiér by měl navazovat na filozofii a koncepci stavby. Nedoporučuji (u dřevěných montovaných staveb) „zabydlovat“ je těžkým, historickým nábytkem. Potřebují vzdušné, lehké a svobodomyslné interiéry, které porušují pravidla.“ A doplnila: „ Správný interiér by měl vždy v sobě mít odkaz majitele domu.“

Česká spořitelna poskytla občanům za 1. pololetí letošního roku 9 321 hypoték v celkovém objemu 14,02 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku tak počet hypoték vzrostl o 107 % a objem o 119 %.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]