Zpět 1 fotografie

Akumulátorové vrtací šroubováky od firmy Bosch z produktové řady “dynamicseries” jsou skutečnými vytrvalci v odolnosti a výdrži

Akumulátorové vrtací šroubováky GSR 14,4 V-LI Professional a GSR 18 V-LI Professional od firmy Bosch z produktové řady “dynamicseries” nastavují normy pro dokonalé ovládání a pohodlnou práci. Poskytují profesionálním řemeslníkům to, co potřebují, jmenovitě lehčí a praktičtější vrtací šroubováky s dlouhou životností akumulátoru.

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

S délkou hlavy pouhých 185 mm jsou nejkratší akumulátorové vrtací šroubováky ve své třídě. Navíc jejich hmotnost, která je pouhých 1,5/1,6 kilogramů (14.4/18 Voltů) včetně kompaktního akumulátoru, z nich dělá obzvláště lehké nářadí, které vám dokonale sedne do rukou díky své štíhlé ergonomicky tvarované rukojeti softgrip s potahem pro jemné uchopení.

Navíc k tomu je toto nářadí ideálně vyvážené díky své kompaktní konstrukci. Tyto vrtací šroubováky jsou schopné zašroubovat až 500 vrutů na jedno nabití akumulátoru (18V akumulátor), což z nich činí skutečné vytrvalce v odolnosti a výdrži.

Nový čtyřpólový vysoce výkonný motor se svým vysokým krouticím momentem 67 Nm (využívající 18 Voltový akumulátor s hodnotou 3 Ah) poskytuje rychlý postup prováděných prací. Společně s novou 2-rychlostní planetovou převodovkou mohou tyto akumulátorové vrtací šroubováky například vyvrtat do dřeva vruty o průměru až 32/35 mm (14.4/18 Volt) a otvor o průměru 13 mm do kovu. Vrtací šroubovák GSR 14,4/18 V-LI Professional dokáže bez předchozího předvrtání pohodlně zašroubovat vruty o průměru až 7 mm, respektive 8 mm jak do měkkého tak i tvrdého dřeva. Tyto výhody obzvláště ocení truhláři anebo profesionální řemeslníci v oboru instalace vnitřního domovního vybavení, řemeslníků, kteří pracují se sádrokartony či zedníků, kteří staví vnitřní terasy anebo omítají fasády.

Rychloupínací sklíčidlo s rozsahem upínání až 13 mm umožňuje rychlou výměnu nástrojů.

Přesnou práci, například při sériovém šroubování, doplňuje integrovaná brzda motoru. Integrované diodové světlo zajišťuje optimální osvětlení pracovního prostoru i na tmavých místech.

Správné nářadí pro každou etapu stavebních prací rozděluje firma Bosch v kompletním rozsahu profesionálního elektrického nářadí s lithium-iontovými akumulátory 14.4 a 18 Voltů do 3 nástrojových kategorií s rozdílnými výhodami: kategorie “robustseries”, “dynamicseries” a “lightseries”.

Nové akumulátorové vrtací šroubováky GSR 14,4 V-LI Professional a GSR 18 V-LI Professional patří do kategorie “dynamicseries”. Tato kategorie se vyznačuje nepřekonatelnou dobou výdrže akumulátoru. Jedinečná odolnost a výdrž v kombinaci s vysokou výkonností a kompaktní konstrukcí činí z těchto akumulátorových vrtacích šroubováků univerzální řešení pro všechny profesionální uživatele v oblasti instalace vnitřního domovního vybavení, stejně jako pro tesaře, truhláře anebo pokrývače.

Systém flexibilní výměny akumulátorových zdrojů (Flexible battery pack system)
Veškeré akumulátorově napájené nářadí od firmy Bosch s akumulátory o napětí 14.4 V-LI anebo 18 V-LI rovněž využívá “Flexible Power System” jenž nabízí jedinečný výběr volby mezi dvěma akumulátory v jedné jednotce napětí: akumulátor “Premium” se 3 Ampérhodinami (Ah) s obzvláště dlouhou výdrží akumulátoru, například při sériovém šroubování vrutů a akumulátor “Compact“ se 1,3 Ah. Akumulátor “Compact” má nižší hmotnost a menší objem.

Lithium-iontové akumulátory Premium od firmy Bosch se systémem “Electronic Cell Protection” (Elektronická ochrana buňky – ECP)
Dlouhá životnost akumulátorů Bosch Premium je ve všech třech kategoriích zaručená díky systému Electronic Cell Protection (Elektronická ochrana buňky – ECP) od firmy Bosch. Tento systém spolehlivě chrání akumulátor vůči přetížení, přehřátí a vůči úplnému vybití akumulátoru. Neexistuje zde žádný paměťový efekt a tak jsou akumulátory plně funkční k použití, i když se nepoužívaly po dlouhou dobu.

Kdykoliv se dá požít praktický ukazatel stavu dobití akumulátoru, abyste zjistili, kolik energie ještě zbývá do vybití akumulátoru.

Rozsah dodávky dle kategorií pro vrtací šroubováky Bosch L-BOXX akumulátory 2 x 3.0 Ah L-BOXX akumulátory 2 x 1.3 Ah V kartonové krabici akumulátory 2 x 1.3 Ah V kartonové krabici bez akumulátoru a nabíječky
Dynamicseries 14.4 Voltů 9990 Kč 7990 Kč nedodává se nedodává se
Dynamicseries 18 Voltů 11390 Kč 9390 Kč nedodává se nedodává se

 Všechny ceny jsou doporučené maloobchodní ceny včetně DPH.

Technické údaje GSR 14,4 V-LI Professional akumulátor Compact GSR 14,4 V-LI Professional/akumulátor Premium GSR 18 V-LI Professional/akumulátor Compact GSR 18 V-LI Professional/akumulátor Premium
Kapacita akumulátoru 1.3 Ah 3.0 Ah 1.3 Ah 3.0 Ah
Rychlost u 1. / 2. rychlostního převodu při chodu naprázdno 0 až 500 / 1,600 otáček za minutu 0 až 500 / 1,600 otáček za minutu 0 až 500 / 1,700 otáček za minutu 0 až 500 / 1,700 otáček za minutu
Maximální krouticí moment, (tuhý šroubový spoj) 53 Nm 60 Nm 60 Nm 67 Nm
Maximální průměr vrtání (do dřeva/do oceli) 28/13 mm 32/13 mm 32/13 mm 35/13 mm
Maximální průměr šroubování 7 mm 7 mm 8 mm 8 mm
Hmotnost 1,5 kg 1,7 kg 1,6 kg 1,8 kg

 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]