Zpět 1 fotografie

„Zimní bunda“ pro vaše topení

Výrobce izolačních materiálů Saarpor, Německo využívá nyní ve svých izolačních tapetách Climapor® expandovaný polystyren (EPS) Neopor® od společnosti BASF. Tyto nové tapety izolují až o 20 procent více než běžné tepelně-izolační tapety. Climapor tapety šetří náklady na vytápění, zlepšují klima v interiéru a lze je použít jako podklad pod běžné tapety. Neopor je zdokonalený nástupce tepelně-izolačního klasického materiálu Styroporu® (EPS): obsahuje speciální grafitové částice, které jako malé zrcadla odráží tepelné záření, čímž snižují tepelné ztráty. Izolační tapety Climapor budou představeny na textilním veletrhu “Heimtextil“ od 13. do 16. ledna 2010 ve Frankfurtu, Německo.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Různé provedení pro postupnou renovaci
Climapor může být využit k izolaci mísností i zpětně a navíc ho lze nanést svépomocí s malou námahou. Izolační tapety s šířkou čtyři milimetry jsou dostupné v různých variantách, z nichž všechny splňují požadavky na tepelnou vodivost třídy 032 a evropské třídy hořlavosti E v souladu s normou DIN EN 13501-1. Jsou schopné odolat teplotám až do 75 °C a dokáží zakrýt trhliny a nerovnosti stěn. Na stěnu se tapety lepí běžně dostupným lepidlem na Styropor.

Hliníkem laminovaná varianta Climaporu je pokrytá hliníkovou fólií odrážející teplo. Vhodná je proto hlavně na izolaci vyhřívaných výklenků. Tapeta tak pomáhá vyhřívat místnost rychleji. Varianta laminovaná lepenkou se hodí na izolaci vnitřních stěn. Působí tak, že stěny jsou na dotyk teplé a může se použít jako základní vrstva pro všechny druhy tapet. Čtyři milimetry silná tepelně-izolační tapeta má stejný izolační účinek jako stěna postavená z 85 mm pevných cihel nebo z 98 mm pískovo-vápencové cihly či jako 262 mm široká stěna z běžného betonu.

Izolační materiál pro energeticky účinné využití
BASF vyrábí Neopor jako drobné granule expandovaného polystyrénu (EPS). Zpracovatelé potom vypění polystyrenové buňky a zpracují je do stříbrnošedých desek a lisovaných dílů pro různé účely použití, hlavně však na zateplovaní fasád, střech a podlah. Izolace vyrobené z Neoporu vyhovují standardům požadovaným pro konstrukce pasivních domů a šetří minimálně 40 procent energie potřebné na chlazení obytných domů v teplém klimatu.

Více informácí najdete na stránkách www.neopor.de a www.saarpor.de.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]