Zpět 8 fotografií

Zasouvací dveře pomáhají pacientům i zdravotnickému personálu

Dveře, které se při svém otevírání jednoduše zasouvají do stavebního pouzdra ukrytého ve zdi, jsou neocenitelným pomocníkem v prostorách, kde je úspora místa prioritou číslo jedna. Své místo proto našly i při rekonstrukci zdravotnického zařízení BMI Chirurgie v Brně, kde s jejich pomocí vyřešili a zmodernizovali jak samotné pokoje pro pacienty, tak i pracovní zázemí zdravotních sester.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

BMI Chirurgie je nestátní zdravotnické lůžkové zařízení, které se zaměřuje na standardní operační zákroky, jakými jsou například apendektomie, operace břišních kýl, křečových žil či cholecystektomie a zároveň je specializované pro léčbu těžké obezity. Pro pacienty jsou zde připraveny pokoje s celkem 12 lůžky a dvě lůžka spadají na jednotku intenzivní péče.

Při nedávné rekonstrukci tohoto oddělení měli projektanti ve spolupráci se zaměstnanci oddělení jednoznačný úkol a cíl. Zmodernizovat lůžkové části pro pacienty, ovšem s důrazem na úsporu místa v jednotlivých pokojích. A právě šetření místem sehrálo významnou roli také při přestavbě pracovního zázemí zdravotnického personálu. V rámci stavebních prací byla zabudována stavební pouzdra, která umožňují zasouvání dveří do zdí. „Zasouvací dveře jsme použili převážně v pokojích, kde jsme potřebovali ušetřit maximum prostoru. Nicméně důležitým hlediskem pro jejich využití byla i snaha o vytvoření moderního a nadstandardního zázemí tak, aby naše ubytovací služby nabídly hospitalizovaným pacientům více, než jen standard známý z jiných nemocnic,“ říká úvodem primář oddělení MUDr. Michal Čierny, CSc.

Stavební pouzdra byla ve většině pokojů zabudována u vstupů na toalety, sprchy a do šaten. V případě jednolůžkových pokojů se prakticky ani jiná možnost nenabízela, neboť právě zde se řešila zejména potřebná úspora místa, ve snaze zachovat pacientům co nejvíce volného prostoru.

„Kromě pokojů pro naše pacienty jsme zasouvací dveře dobře využili také na pracovišti sester. Jednotlivé vstupní části do jejich sociálního a odpočinkového zázemí a rovněž do kuchyňky jsou zde velice stísněné. O klasických otočných dveřích jsme proto ani neuvažovali, neboť každý centimetr navíc byl důležitý. A v praxi se naše rozhodnutí skvěle osvědčuje,“ popisuje další využití stavebních pouzder JAP v nemocnici MUDr. Čierny.

Stavební pouzdra byla dodána J.A.P., která se jejich výrobou zabývá již 16 let. Jejich kvalita zajišťuje bezproblémový chod a funci zasouvacích dveří. Do stavebních pouzder mohou být zasouvána jakákoliv provedení dveřních křídel. V prostorách BMI chirurgie najdete dveře plné, z pravé přírodní dýhy, aby zrekonstruované prostory působily skutečně nadstandardně a samozřejmě se uchovalo soukromí všem pacientům i pracovníkům.

„Úsporu místa jsme vyřešili přesně podle potřeb našich pacientů i zaměstnanců. Navíc přes den tady zůstává mnoho dveří otevřených a v okamžiku, kdy přijde průvan, se zasouvací dveře samy nezavírají a nebouchají, což se u dveří otočných pochopitelně mnohdy stává. Pro naše pacienty je zase důležité, že se dveře lehce a snadno otevírají a v pohybu jim nepřekáží dveřní křídlo,“ říká závěrem MUDr. Čierny.

 

Bližší informace na www.schody-jap.cz nebo www.schodyasyn.cz.

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]