Zpět 2 fotografie

Zåhrada již prodává první byty

Společnost MS development zahájila prodej bytů z první etapy unikátního projektu Zåhrada, který je charakteristický zejména promyšleným konceptem sousedského bydlení a propojením se širokou škálou služeb pro majitele bytů. V rámci něj vznikne v Lysé nad Labem zcela nová čtvrť čítající 13 bytových domů s 257 byty. Vedle bytů je součástí projektu také pasáž s obchody a službami. Výstavba je rozdělena do šesti etap. První z nich zahrnuje dva bytové domy se 37 byty, kavárnou a dvěma dalšími prostory pro podnikání či práci z domova.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Spuštění prodeje předcházela originální tipovací soutěž a průzkum, který poodhalil požadavky lidí na ideální bydlení a ohodnotil parametry projektu Zåhrada. Podle tohoto výzkumu, který v září zpracovala společnost Perfect Crowd na tisícovém vzorku respondentů ve věku 25 až 40 let z Prahy a Středočeského kraje, chtějí lidé zejména bydlení v zeleni, v atraktivní a dobře dostupné lokalitě a s obchody a službami v dosahu. To vše za přiměřenou cenu. „Požadavky lidí na kvalitní bydlení nejsou překvapivým zjištěním. Zajímavé je, jak málo projektů tyto pochopitelné touhy splňuje. Proto nás potěšilo, že náš projekt s komplexním řešením respondenti vyhodnotili jako velmi dobrý, ve kterém lze najít vše požadované,“ říká Michal Šourek, ředitel společnosti MS development. Lidé pozitivně vnímali lokalitu se spoustou zeleně a zónu bez aut. 53 % dotázaných velmi zaujala komplexní nabídka služeb a obchodů v těsném dosahu. Průzkum rovněž potvrdil, že bydlení v Zåhradě je ideální zejména pro mladé rodiny s dětmi. Ty ocení možnosti setkávání s přáteli, služby včetně hlídání dětí i spoustu atrakcí včetně bazénu, kluboven a dětských hřišť přímo v projektu. Mezi unikátní charakteristiky projektu zařadilo 18 % respondentů koncept sousedského bydlení a jeho propojení se službami. Prostřednictvím intranetové sítě, která bude v každém bytě dostupná pomocí LCD obrazovek umístěných v kuchyni, budou totiž propojeny všechny byty, obchody a služby v Zåhradě. Manažer projektu Zåhrada pro oblast služeb Jaroslav Vaculka doplňuje: „Pouhých pár kliknutí stačí k tomu, aby se majitel spojil s Centrem služeb, které zalarmuje údržbáře na opravu kapajícího kohoutku, osloví ochotnou důchodkyni z vedlejšího domu, která si ráda přivydělá žehlením košil, nebo studentku ze sousedního bytu kvůli pohlídání dětí či vyvenčení psa. Snadno a rychle získá informace o obsazenosti bazénu, předpověď počasí i programy kin či divadel v Lysé i okolí.“

„V současné době na developerském trhu panuje situace, kdy se klienti v první řadě zajímají o cenu a slevy a již příliš nezkoumají, co všechno v ceně bytu jednotliví developeři nabízejí. Přitom to, jaké bydlení si za danou cenu lidé koupí, je pro jejich budoucí život zcela zásadní. Člověk těžko bude spokojený ve velmi levném bytě, kde mu bude chybět občanská vybavenost v sousedství, kde ho bude rušit hluk nebo odkud bude dlouze cestovat do práce či za zábavou,“ komentuje situaci Michal Šourek a dodává: „Snažíme se naše heslo ´Zåhrada – to je život´ naplnit doslova. V projektu nabízíme klientům za přijatelné ceny veškerý komfort, kvalitu a komplexní služby pro spokojené bydlení. Jak ukázal průzkum, lidé toto oceňují.“ Ceny bytů v projektu Zåhrada, pohybující se v rozmezí od 2,6 mil. do necelých 8 mil. korun, jsou pro maximální přehlednost uváděny již včetně DPH a kompletního all–inclusive standardu. Ten zahrnuje například výběr z několika variant řešení a barevnosti kuchyní včetně vestavných spotřebičů, výběr ze sérií designových koupelen i podlah z přírodního dřeva. K přízemním bytům patří předzahrádky nebo rozměrné zahrady až o velikosti 200 m2. Na balkonech majitelé najdou záhonky pro pěstování bylinek či okrasných květin a v každé kuchyni LCD panel s nabídkou centra služeb. Některé byty mají také krby. Celý projekt je řešen jako nízkoenergetický, takže obyvatelé ušetří na provozních nákladech.

Další zajímavé údaje, mapující představy lidí o cenách kvalitních bytů s dobrou infrastrukturou a komplexními službami, přinesla tipovací soutěž na webové stránce projektu. Jejím cílem bylo co nejpřesněji odhadnout cenu bytu o velikosti 3+kk ve druhém nadzemním podlaží bytového domu Jasmín. Soutěže se zúčastnilo 340 zájemců. Tipované ceny se pohybovaly v poměrně širokém rozpětí, celá čtvrtina soutěžících se ovšem trefila do pouhé desetiprocentní odchylky od stanovené ceny bytu. Výherkyní soutěže se stala žena, která cenu bytu – 3.857.000 Kč včetně DPH – odhadla zcela přesně a získala tak 30.000 Kč. „Výsledky potvrdily, že námi nastavené ceny vesměs odpovídají očekáváním kupujících. Již nyní, před samotným zahájením výstavby, je zájem o náš projekt velký a v naší infokavárně bývá často opravdu plno. A ačkoli konec roku nebývá vrcholem prodejní sezóny, od zahájení prodeje 15. listopadu máme za pouhé dva týdny již pět rezervací,“ konstatuje Michal Šourek.

Kavárna CaféInfo je koncipovaná nejen jako příjemné místo k odpočinku a setkávání s přáteli, ale – jak už vyplývá z názvu – také k získání informací o projektu. Pro zájemce pořádá i množství akcí a soutěží: od zářijové bramboriády přes soutěž o nejkrásnější dýni až po návštěvu Mikuláše. Od září rovněž funguje Klub Zåhrada, který svým dnes již 250 členům nabízí množství výhod. Členem se v budoucnu stane každý obyvatel Zåhrady. Přihlásit se a čerpat výhody však již nyní může každý zájemce. Portfolio slev a výhod se bude postupně významně rozšiřovat.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]