Zpět 5 fotografií

Významné zakázky společnosti Hörmann v roce 2009

Společnost Hörmann již léta působí na českém trhu jako významný dodavatel průmyslových vrat, nakládací techniky, dveří a dalších výrobků pro logistická centra, výrobní haly nebo skladové areály. V uplynulém roce spolupracovala například na realizaci hypermarketu Globus v Ostravě, výrobního komplexu společnosti Teva Czech Industries s.r.o. v Opavě – Komárově nebo distribučního centra Kaufland v Olomouci.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Během srpna firma dodala a namontovala přes 150 kusů dveří pro nový hypermarket Globus v Ostravě. Převážnou část zakázky tvořily vnitřní ocelové dveře ZK, jež se vyznačují značnou odolností a tvarovou stálostí. Díky tomu mohly být použity i do prostor náchylných k vysoké vlhkosti, mimo jiné do sprch a sociálních zařízení. Dalším kritériem, které rozhodovalo o jejich volbě, byl stejný vzhled a možnost výběru z řady barevných provedení. K oddělení jednotlivých požárních úseků bylo osazeno 29 protipožárních dveří Hörmann T30 HCZ EI3ODP1C. Tento typ brání šíření ohně po dobu 30 minut. Speciálním bezpečnostním opatřením jsou zde například protipožární dveře vybavené elektromagnetem, jenž udržuje dveře v otevřené poloze a při vyhlášení poplachu je uvolní a dveře se uzavřou.

Zajímavou zakázku představují také dodávky průmyslových vrat pro nový komplex pro výrobu pevné lékové formy společnosti Teva Czech Industries s.r.o. v Opavě – Komárově. Do nově vybudované třípatrové haly byla vybrána rychloběžná rolovací vrata V 3015 CLEAN, speciálně určená pro použití ve farmaceutickém a chemickém průmyslu. Jejich výhodou je vedle kompletní průhlednosti i vysoká těsnost pláště vrat, který je veden v úzkých vodících lištách. Díky tomu se minimalizují ztráty vzduchu, což je předpokladem pro optimální návrh ventilačního zařízení zejména v provozech s vysokými nároky na čistotu prostředí. V objektu bylo dále osazeno sedm kusů rychloběžných rolovacích vrat V 6020 TR. Tento typ se rovněž vyznačuje průhledným pláštěm a zajišťuje tak příjemné prosvětlení vnitřních prostor.

Od podzimu loňského roku se společnost Hörmann podílela na III. etapě výstavby distribučního centra Kaufland v Olomouci. V rámci rozšiřování skladových prostor zde namontovala 29 sekčních průmyslových vrat SPU 40. Uvedený typ dvoustěnných vrat vyhovuje zejména vysokým nárokům na tepelnou izolaci. Díky vratovému křídlu konstantní tloušťky 42 mm a izolačnímu jádru z polyuretanové tuhé pěny je určen i pro použití ve vytápěných halách. Z důvodu zlepšení světelných podmínek v objektu zvolil investor variantu s prosklením. Mezi haly II. a III. dále byly namontovány tři kusy posuvných protipožárních vrat HG 21 T30, jež v případě požáru odolávají ohni po dobu minimálně 30 minut. Jejich vratové křídlo se skládá z dvoustěnných, ocelových panelů a pohybuje se po horní pojezdové kolejnici. Celá zakázka byla ukončena v lednu 2010.

Více informací o výrobcích Hörmann lze získat na zelené lince 800 198 198 nebo na stránkách www.hormann.cz.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]