Zpět 2 fotografie

Výrobkem roku je speciální zateplovací deska Frontrock MAX E

Společnost Rockwool, přední světový výrobce minerální vlny, opět zabodovala a podala důkaz o důrazu, který klade na soustavnou inovativnost svých produktů, v daném případě izolací z kamenné vlny Rockwool.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Na nedávných Stavebních veletrzích Brno 2010 se její speciální zateplovací desce Frontrock MAX E dostalo vysokého a zavazujícího ocenění. Devatenáctičlenná odborná porota, složená ze zástupců partnerských škol a přizvaných specialistů, vybrala z více než čtyř desítek kandidátů právě Frontrock MAX E a vyhlásila ji Výrobkem roku 2009.

Každý produkt se posuzoval z hlediska pěti hodnoticích kritérií – nápaditosti, provedení, vzhledu, širšího významu a přínosu k úsporám energie. Porotci přidělovali k jednotlivým kritériím známky, jejichž průměr se stal výsledným hodnocením výrobku.

„Cenu Výrobek roku 2009 pro Frontrock MAX E vnímáme jako ocenění vynikajících vlastností izolací z kamenné vlny Rockwool. Tyto izolace se v očích široké i odborné veřejnosti stávají zárukou výjimečné kvality v konkurenci izolačních materiálů pro zateplování,″ konstatoval manažer vývoje úspěšné společnosti Rockwool, a. s., Ing. Jan Novák, který spolu se svým kolegou Davidem Zdráhalem cenu převzal.

Frontrock MAX E je unikátní především svou dvouvrstvou strukturou. Vnitřní strana je měkčí a přikládá se k zateplované fasádě, kde se optimálně přizpůsobí podkladu. Oproti tomu vnější, velmi tuhá strana (označená Rockwool TOP) zajišťuje vysokou odolnost fasády proti mechanickému namáhání.

Výrobek přináší zákazníkům také celou řadu dalších výhod, jako jsou vynikající tepelněizolační vlastnosti, nehořlavost, schopnost tlumení hluku, snadná manipulace, jednoduchá montáž nebo tvarová stálost. Použitím této izolace při zateplování fasády lze dosáhnout až 30 % úspor energie v porovnání s dosavadními náklady na vytápění.

„Současné trendy v oblasti izolačních materiálů kladou vysoké nároky hlavně na úspory energií, šetrnost k životnímu prostředí a využitelnost obnovitelných zdrojů. Fasádní izolace Frontrock MAX E tyto trendy nejen beze zbytku naplňuje, ale také spoluutváří – jejím použitím zákazníci ušetří a současně zajistí dlouhou životnost svých objektů,″ uzavírá Jan Novák.

Více informací o tomto i dalších produktech značky Rockwool najdete na webové adrese www.rockwool.cz.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]