Zpět 3 fotografie

Vášnivé, ladné, živoucí . . . schodiště

Schodiště s temperamentem! Takto jednoduše by se dala charakterizovat schodiště, která na sobě nesou trendy pro nadcházející období. V čem jsou tak úžasná? Přece – tvarem, materiálem a osobitým duchem, který do interiéru přináší. Pojďme si ukázat novinky roku 2010!

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Schodiště TANGO
Tanec tango je vášnivý, dramatický, působivý a pro své okolí absolutně nepřehlédnutelný. Stejné pocity se vybaví každému při pohledu na točité schodiště TANGO. Snad je to středovým sloupem, který je navržen v poutavém tvaru dřevěné šroubovice. „Právě tohoto tvaru je docíleno lepením jednotlivých kusů multistrata (speciálně připravená překližka) nebo masivu, a to takovým způsobem, že i při pohledu zblízka celý sloup působí dojmem jednoho kusu dřeva,“ vysvětluje pan Petr Paksi, obchodní ředitel firmy J.A.P. Dřevo na tomto modelu schodiště skutečně hraje hlavní roli. Filozofii maximálního vyniknutí tohoto nádherného přírodního materiálu je podřízený i zvolený design zábradlí. Tedy střídmé, prudce elegantní a samozřejmě splňující všechny požadavky na bezpečnost. Bonusem navíc u točitého schodiště TANGO je fakt, že odstín moření, druh masivu a dokonce i design zábradlí je možné zvolit dle vlastních představ a potřeb stylu interiéru.

Schodiště HARMONY
V dnešním uspěchaném světě mnoho z nás touží po klidu, tichu a řádu svého domova. Rádi se obklopujeme ladnými a jednoduchými kusy nábytku, nacházíme zalíbení v jemných barvách. Hledáme harmonii, která by nás v našem interiéru obklopovala. „Schodištěm, které tyto nároky beze zbytku splňuje, je atypické schodiště HARMONY. Díky ukotvení do zdi není design schodiště rušen žádnou podpěrnou konstrukcí,“ uvádí pan Petr Paksi. Použitým materiálem je opět masivní dřevo. Ozvláštňujícím prvkem tohoto schodiště je plná podstupnice doplněná o tenký nerezový pásek. Nerez je použit i na bočních kotvících pucích. Držící celoskleněné zábradlí, jehož design naprosto koresponduje s celým schodištěm. Kalené sklo působí rovněž čistým, spořádaným dojmem a i při své síle 16,76 mm vyhovuje všem bezpečnostním předpisům. I toto schodiště nabízí opět možnost výběru masivního materiálu, typ moření i vzhled zábradlí podle svých představ.

Schodiště VIVA
Latinské zvolání Vivat znamená v překladu Ať žije!. Toto atypické schodiště tedy není jen na koukání. Berme ho jako součást interiéru, která s námi doslova žije, je k nám přizpůsobivá a plná života. Protože právě takové schodiště VIVA je! Každý dozajista ocení, hned po příjemném a doslova hřejivém designu, možnost zcela individuálně si navolit strmost či pozvolnost jeho stoupání, a to v závislosti na volném či naopak stísněném prostoru. Díky ukotvení do zdi není jeho vzhled narušován žádnou podpěrnou konstrukcí. Zábradlí je navrženo tak, aby celkový dojem tohoto modelu podtrhovalo a samozřejmě ho dělalo bezpečným. Tak jako u předchozích dvou schodišť i zde je možnost volby barevné škály moření, druhů masivu i typů použitého zábradlí.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]