Zpět 2 fotografie

Úspěšná kolaudace Žlutého domu a otevření nového parku v Barevných Letňanech

O celý měsíc dříve, než bylo původně předpokládáno, byla úspěšně zkolaudována II. etapa bytového projektu Barevné Letňany – Žlutý dům. Už v průběhu měsíce října bude postupně předáno 70 jednotek novým uživatelům. Po úspěchu I. etapy – Červeného domu, který byl vyprodán ještě před kolaudací, dosáhl prodej téměř stejného výsledku. Před dokončením výstavby zbývá prodat pouze 2 poslední byty. O to více je výsledek projektu cennější, uváží-li se poměrně nejistá a k bytové výstavbě nepříznivá doba.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Další etapou projektu v Chlebovické ulici je kaskádovitě vyhlížející Modrý dům, jehož stavba byla zahájena na počátku léta. Nejmladší z barevných domů jde prozatím stejně úspěšnou prodejní cestou. Z celkového počtu 92 bytových jednotek se jich doposud, 12 měsíců před jeho dokončením, podařilo prodat přes 77 jednotek (85%). Ze zbývajících bytů převažuje počet menších a malých jednotek 1+kk nebo 2+kk.

Součástí celého souboru v Letňanech je také zelená parková plocha o velikosti téměř šest tisíc metrů čtverečních, kde vyrostla odpočinková zóna pro relaxaci a rekreační sport. Areál společně s pozemky, který darovala společnost Trigema a.s. městské části Prahy 18, bude slavnostně předán u příležitosti jeho otevření dne 6. října 2010 v 16 hodin.

Zelená plocha s parkem bude obsahovat několik sportovních a odpočinkových sekcí, které si ve spolupráci se zastupitelstvem vyžádali sami občané městské části. Úpravy plochy a vybavení parku dosáhly částky přesahující 2 mil. Kč. Obyvatelé Letňan budou díky tomu moci využívat mimo jiné pétanquové hřiště a venkovní posilovnu se speciálně konstruovanými stroji, zaměřenou také pro aktivní seniory. Altán s posezením a sochy dodané Sochařským sympoziem by se měly postarat o estetickou stránku prostředí.

Společnost Trigema a.s. prodává i kompletně vybavený byt, který nyní slouží jako vzorový ve Žlutém domě. Nový majitel, který se může nastěhovat ihned v říjnu 2010, tak kromě bytu 3+kk o velikosti 88,7 m2, lodžie o velikosti 10,8 m2 a sklepa, získá také kompletní interiérové vybavení. K prohlídce slouží návštěvní den (každý čtvrtek od 14 do 18 hodin) nebo nově vzniklá sekce na www.barevneletnany.cz.

Komplex Barevných Letňan kompletně zajišťuje skupina Trigema a.s. Po developerské stránce je to dceřiná společnost Trigema Development s.r.o., generálním dodavatelem stavby je Trigema Building a.s., prodejcem a následným správcem pak Trigema Real s.r.o.

Rozestavěný Modrý dům bude v pořadí již osmnáctým bytovým domem, postaveným společností Trigema od jejího založení v roce 1994. Předchozí úspěšné projekty vyrostly v částech pátého pražského obvodu – v Radotíně, v Jinonicích a Stodůlkách, ale i mimo Prahu – v Roztokách u Prahy a vydobyly Trigemě renomé stabilního a spolehlivého developera. Barevné Letňany jsou pak dokladem toho, že rezidenční projekty lze úspěšně realizovat i v době krize.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]