Zpět

Švédský dům ve středních Čechách

Na jih od Prahy, v obci Klínec, vyrostla v loňském roce stavba připomínající typický severský domek postavený ze švédské oceli. Ačkoli střední Čechy nemusí čelit klimatickým podmínkám jako chladná Skandinávie, i zde našel uplatnění systém švédské firmy Lindab – Construline.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Jedná se o stavební systém samonosných konstrukcí obvodových stěn, stropů a vnitřních nosných příček, kombinující řadu technologií a výrobků z tenkostěnné oceli. Nosná konstrukce stěn je tvořena tenkostěnnými ocelovými profily se štěrbinami eliminujícími tepelné mosty, je vyplněna minerální vlnou Rockwool a opláštěna deskami Fermacell, které celou konstrukci stabilizují. Celková tloušťka izolace 290 mm dává stavbě vynikající tepelně-technické vlastnosti. Vnější fasádu zde tvoří trapézový plech Coverline, zastřešení krytina se stojatou drážkou Seamline a odvodnění zajišťuje systém Rainline.

Stavebnicový systém výrazně stavbu urychlil, stavba domu se realizovala v období necelých devíti měsíců. Začátkem dubna stavebníci zahájili stavební práce a vánoce 2009 už mladá rodina trávila v novém. Majitelé si zvolili z široké škály barevných odstínů moderní tmavě červeno – šedou kombinaci, s výraznými prvky v bílé barvě.

Moderní materiál, variabilita, suchý proces výstavby – to vše jsou vlastnosti, kterými systémy Lindab disponují a které je předurčují k oblibě u stavbařů, kteří preferují rychlou, přesnou montáž a servis jednoho dodavatele i stavebníků, kteří požadují originalitu a vysokou kvalitu bydlení.

Lindab a FERMACELL jsou navíc prvními výrobci v Evropě, kteří mají zkoušky na nosné stěny a stropy dle platných evropských norem, které prokázaly vynikající chování materiálů z hlediska požární odolnosti.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]