Zpět

Supertenké nitrilové rukavice odstraňují riziko alergie na latex a zároveň zvyšují pracovní výkon

Po mnoho let byl latex díky vyhovující úrovni ochrany a pohodlí při práci předním materiálem pro výrobu ochranných rukavic. Sílící obavy z alergií na tento materiál však v poslední době přiměly výrobce hledat k přírodnímu kaučuku z brazilského kaučukovníku Hevea jiné alternativy.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Současné odhady citlivosti na latex se pohybují od 1 do 6 % v celé populaci 1,2. Opakovaný kontakt s latexem navíc tuto citlivost ještě zvyšuje. Příčinou většího počtu osob citlivých na latex tak může být častější používání latexových rukavic při úklidu domácnosti a také širší nabídka těchto rukavic v maloobchodní síti.

Alergická reakce
Existují tři druhy alergických reakcí na latex – dráždivá kontaktní dermatitida, typ IV – alergická kontaktní dermatitida a typ 1 – přecitlivělost. Za nejzávažnější je považována alergie typu 1. U osob postižených touto alergií se mohou během 5-60ti minutového kontaktu s latexem objevit pocity svědění a pálení pokožky, ale také rýma, astma a ve velmi vzácných případech může dojít i k anafylaktickému šoku, tedy život ohrožující alergické reakci.

Z těchto důvodů se výrobci latexových výrobků snažili nebezpečí alergické reakce snížit, a to především změnou výrobních procesů. Lepší louhovací metody tak pomohly ke snížení hladiny rozpustných alergizujících bílkovin. Obavy z možné alergické reakce přesto stále přetrvávají.

Nitril chrání před zdravotními problémy
V souvislosti s rizikem zdravotních komplikací při používání latexových ochranných rukavic zvýšila společnost KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL* své úsilí vynaložené na vývoj výrobků z nitrilu. Nitrilové rukavice totiž nabízejí stejné výhody, a protože neobsahují latex, snižují riziko vzniku alergických reakcí.

V minulosti se nelatexové rukavice považovaly za pevnější a trvanlivější, ale nikoli už za pohodlné a dobře padnoucí. Společnost KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL* tyto předsudky dokázala nyní překonat právě díky svému inovativnímu výrobku – KLEENGUARD* G10 Arkticky modré univerzální nitrilové rukavice.

Tyto rukavice jsou velmi tenké (pouze 0,06 milimetru) a nabízejí tak maximální hmatovou citlivost, flexibilitu a pohodlí. Díky své unikátní tenkosti se navíc do jednoho balení vejde dvakrát více rukavic, což šetří skladovací prostor a snižuje odpad z obalů. Tyto ochranné rukavice jsou určeny pro všechny běžné uživatele tenkých latexových, neoprenových, nitrilových a vinylových rukavic. Typické oblasti použití těchto rukavic jsou např. v potravinářství a stravovacích službách, při práci s drobnými součástkami, veškeré průmyslové a montážní práce, elektronické a jemné montáže, skladování, doprava, čištění, strojírenství nebo sektor veřejných služeb.

Dokonalé vlastnosti nitrilu
Marc Southon, Category Manager pro průmyslové rukavice ve společnosti KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL*, říká: “Věříme, že zákazníci budou s touto novinkou v kategorii rukavic spokojeni. Díky jedinečným vlastnostem nitrilu je používání těchto rukavic praktické, pohodlné a navíc bezpečné.”

Další informace o tomto výrobku naleznete na www.kcprofessional.cz, www.evolutionofcare.com.

1. Poley GE and Slater JE. “Latex Allergy.” Journal of Allergy and Clinical Immunology 105, no. 6 (2000):1054-62.
2. Neugut AL, Ghatak AT, and Miller RL. “Anaphylaxis in the United States: An investigation into Its Epidemiology.” Archives of Internal Medicine 161, no. 1 (2001):15-21.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]