Zpět 1 fotografie

Startuje 9. ročník soutěže o nejlépe provedenou rekonstrukci fasády v Moravskoslezském kraji!

Až do konce ledna můžete přihlásit svou rekonstruovanou fasádu do soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje 2010! Devátý ročník této prestižní soutěže o nejkvalitnější a nejkrásnější fasádu Moravskoslezského kraje byl odstartován!

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Přihlašovateli mohou být architekti, projektanti, dodavatelé stavebních materiálů, realizátoři, případně soukromí investoři. Důležitou podmínkou pro přihlášení je umístění stavby v rámci Moravskoslezského kraje a dokončení fasády v roce 2010. Zároveň se nesmí jednat o novostavbu, pouze o rekonstrukci fasády.

V uplynulém ročnícku se k vítězným objektům v pěti kategoriích – Rodinné domy, Panelové domy, Bytové domy, Správní a průmyslové objekty a nově také Energeticky úsporné projekty – zařadila například Radnice Úřadu městského obvodu Ostrava – Jih, a to konkrétně rekonstruovaná fasáda části budovy A, dále řadový dům v historickém centru města v ulici Šmeralova, jehož historická fasáda byla rekonstruována tradiční technologií vápenocementové malty a odlévání štuků. Prvenství vybojovala i čevenošedomodrá fasáda domu v Ostravě – Porubě (ul. Slavíkova), rodinný dům v ulici K Jezeru nebo rodiný dům Lukáše Velarta.

„Soutěž o nejlepší fasádu roku vnímám jako možnost poukázat na prostředí, ve kterém každý z nás žije. Jsme obklopeni nejrůznějšími stavbami a jejich fasády mohou krášlit, nebo také hyzdit náš svět. A o to v této soutěži jde. Ocenit nápaditost a snahu zlepšit naše životní prostředí, dát našim městům a obcím lepší vzhled,“ dodává hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas, který každoročně osobně předává všem vítězům ceny.

„Při nominacích i při výběru samotných vítězů klademe důraz především na kvalitu použité technologie a materiálů a také na práci a tvůrčí invenci architekta,“ vysvětluje Ing. arch. Jan Zelinka, předseda odborné komise soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje, jejímž cílem je profesionálně vybrat, ohodnotit a ocenit dobře odvedenou práci na realizaci fasády objektu a zároveň vnést do povědomí široké veřejnosti představu o kvalitní realizaci fasády domu.

Více informací se dozvíte na www.fasadakraje.cz.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]