Zpět 3 fotografie

Správce dálkových ovladačů pro hromadné garáže

K pohodlnému a bezpečnému ovládání vrat pro hromadné garáže je potřeba nejen naprogramovat řadu dálkových ovladačů, ale zároveň zajistit rychlé přeprogramování v případě jejich ztráty nebo odcizení. Společnost Hörmann proto v letošním roce představila inteligentní řešení pro správu dálkových ovladačů, které tvoří garážový přijímač SGE a ruční programovací vysílač SGP.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

V případě hromadných garáží, jejichž vrata jsou ovládána mnoha ovladači s identickým rádiovým signálem, je třeba počítat s několika možnými obtížemi. K nejčastější z nich dochází při ztrátě dálkového ovladače. Aby se zabránilo neoprávněnému přístupu do garáže, je v této situaci nutné překódovat všechny ostatní vysílače. Dalším problémem je možné šíření okruhu uživatelů tak, že dojde k přenosu rádiového signálu z jednoho vysílače na jiný.

Nový přijímač pro hromadné garáže SGE od společnosti Hörmann umožňuje snadnou správu dálkových ovladačů, které jsou kódovány individuálními rádiovými signály a jsou každému uživateli přiřazeny jmenovitě. Pokud dojde ke ztrátě vysílače, vymaže se pouze jeho rádiový signál a načte se kód náhradního přístroje. Odpadá tak časově a finančně náročné přeprogramování všech ostatních ovladačů. Díky tomu není narušen plynulý provoz garáže ani ohrožena bezpečnost vozidel, které jsou v ní zaparkované.

Praktické doplňky k přijímači SGE představují programovací přístroj SGP a intuitivně ovladatelný počítačový program. Pomocí nich lze snadno na běžných počítačích načíst rádiové signály nových vysílačů a přiřadit je jmenovitě jednotlivým uživatelům. Zároveň je možné každý ovladač nastavit tak, že uživatel svůj signál nemůže přenášet na jiné přístroje. Rádiový kód příslušných ručních ovladačů se přenáší z počítače k přijímači u pohonu pomocí paměťové karty. Celý postup je podobně snadný jako výměna karet u digitálního fotoaparátu. Při provádění změn tak lze ušetřit finance, které by vyžadovalo povolání specialisty. Správu dálkových ovladačů a vkládání paměťové karty může jednoduše převzít například správce domu.
Společnost Hörmann nabízí také kompletní balíček, který se skládá z přijímače SGE, ručních ovladačů a naprogramované paměťové karty s rádiovými kódy všech vysílačů. Při montáži nového vratového zařízení tak není potřeba načítat kódy všech dálkových ovladačů. Dodávané vysílače jsou připraveny k okamžitému použití.

Uvedené novinky spolu s vraty ET 500 s pohonem umožňují prodejním partnerům firmy Hörmann nabízet kompletní systém pro provoz vrat v hromadných garážích. K přednostem výklopných vrat ET 500 patří především tichý chod, robustní konstrukce odolná proti zvýšenému namáhání a velmi malá potřeba místa pro překlad. Díky těmto vlastnostem byly v letošním roce montovány například v bytovém souboru Zelené město v Praze na Jarově.

Více informací lze získat na zelené lince 800 198 198 nebo na stránkách www.hormann.cz.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]