Zpět

Skanska se zaměří na zelené administrativní projekty ve Střední Evropě – prodává logistický pozemek

Společnost Skanska se rozhodla soustředit v České republice ještě výrazněji na development ekologicky šetrných administrativních budov v Praze a Ostravě. S cílem ještě lépe uspokojit rostoucí poptávku po zelených kancelářských prostorách s certifikací LEED Skanska odprodala pozemek, který je součástí logistického parku R6 Logistics Park v Jenči na západním okraji Prahy, nedaleko letiště Ruzyně a rychlostní komunikace R6.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

R6 Logistics Park se rozprostírá na ploše 400 000 metrů čtverečních určených pro logistickou výstavbu. Společnost Skanska se rozhodla odprodat pozemek o výměře 75 000 metrů čtverečních. Pozemek koupila rakouská logistická společnost GW Immobilien GmbH, člen skupiny Gebrüder Weiss.

„Máme jedinečnou příležitost nabídnout klientům ekologicky šetrné, moderní a flexibilní kanceláře. Disponujeme velice silným produktem, který je stále atraktivnější pro nájemníky i investory. Tudíž veškeré své snahy soustřeďujeme do tohoto produktu a i proto jsme část aktiv v R6 Logistics Park odprodali společnosti Gebrüder Weiss,” říká Britta Cesar, výkonná ředitelka divize Skanska Property Czech Republic.

Vedoucí pobočky Gebrüder Weiss v České republice Karel Šindelář dodává: „Společnost Gebrüder Weiss se v České republice zaměřuje na budoucí obchodní příležitosti. Mezi naše klíčové hodnoty patří nezávislost, špičková kvalita služeb, odpovědnost a udržitelnost. Tento nákup je dalším krokem naší expanze v České republice. Vzhledem k blízkosti železnice, dálnice a letiště nabízí toto místo skvělé podmínky pro uspokojení požadavků našich klientů. Ve své finální podobě bude mít celková plocha 35 000 metrů čtverečních. V první fázi plánujeme vybudovat do roku 2011 hi-tech logistické centrum o rozloze 15 000 metrů čtverečních. Projektová a stavební fáze projektu bude zahájena okamžitě. Společnost Gebrüder Weiss poskytla mě a mému týmu ty nejlepší možnosti k prospěchu našich klientů."

Společnost Skanska aktuálně buduje svůj kancelářský projekt City Green Court na pražském Pankráci, který se stal zavedenou obchodní adresou. Projekt nabídne k pronájmu celkem 16 000 metrů čtverečních kancelářské plochy a dokončen by měl být v prvním čtvrtletí roku 2012. Projekt City Green Court byl navržen tak, aby splňoval požadavky na certifikaci podle mezinárodního systému environmentální certifikace LEED.

Více informací o R6 Logistics Park společnosti Skanska lze nalézt na internetové stránce www.r6logisticspark.cz a o komerční výstavbě na www.skanska.cz/property.

Skanska Commercial Development Europe zahajuje a realizuje projekty kancelářských nemovitostí. Činnost společnosti se soustředí na metropolitní oblasti v Maďarsku, České republice a Polsku a uskutečňují ji tři místní jednotky: Skanska Property Czech Republic, Skanska Property Hungary a Skanska Property Poland.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]