Zpět 2 fotografie

Refinancujte svoji hypotéku

Nejste spokojeni s výší úroků u své hypotéky? Pak je čas poohlédnout se po nabídce jiných bank. Protože se po ukončení fixace podmínky úvěru mění, a hypotéka pro vás již nemusí být tak výhodná, je vhodné refinancovat stávající hypotéku, tedy splatit starý úvěr novým úvěrem.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Každý sní o vlastním bydlení, avšak jen málokdo na jeho pořízení nemusí použít hypoteční či jiný úvěr. Pro většinu lidí z toho tak vyplývá povinnost pravidelného splácení a úrok pro nové období může být často nemilým překvapením.

Je čas na refinancování

Kateřina Bílá z Wüstenrotu pro tyto případy radí zbytečně nezahálet: „Nečekejte, až vám z banky přijde nová nabídka úrokové sazby na další období. S dostatečným předstihem si před koncem fixace zjistěte úrokové sazby a další úvěrové podmínky u jiných bank. Například Wüstenrot hypoteční banka poskytuje v současné době úvěr REFIN za mimořádně zvýhodněnou úrokovou sazbu a žádosti o tento druh úvěru vyřizuje zdarma a velmi rychle.“

REFIN i na rekonstrukci

Blíží-li se konce fixačního období vaší současné hypotéky, pak je nejvhodnější čas využít výhod speciální hypotéky určené k refinancování. Z úvěru REFIN od společnosti Wüstenrot, který je poskytován až na 90 % zástavní hodnoty vašeho bytu nebo domu, lze část úvěru použít i na rekonstrukci. Pokud navíc měsíční splátka nepřevýší 1,2 násobek splátky původního úvěru, nemusíte dokládat své příjmy, stačí jen vaše čestné prohlášení, že jste schopni úvěr splácet.

Více informací získáte na www.wustenrot.cz a na infolince 800 225 555.