Zpět

RD Rýmařov se rozšiřuje na východní trhy

Letos v létě postavila společnost RD Rýmařov první vzorové domy v Polské Lodži, Ukrajinském Kyjevě a v hlavním městě Ruska – Moskvě.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Moskva a Lodž
„Náš nejprodávanější model NOVA 101 vzbudil zájem v Polsku a v Rusku. Tento energeticky úsporný dům nabízí vynikající součinitel tepla obvodové stěny 0,18 W/m2K. Naše domy mají skvělý ohlas a my již v těchto zemích připravujeme další stavby,“ uvedl jednatel společnosti RD Rýmařov, Ing. František Příkaský.

Nový podnik na Ukrajině
RD Rýmařov také oznamuje, že po několikaměsíčním vyjednávání založila společný podnik na Ukrajině a to s tamějším partnerem. Nový společný podnik, který patří z 50% RD Rýmařovu a z 50% ukrajinským partnerům, postaví na Ukrajině nový výrobní závod.

„Rozjíždíme celý projekt tak, aby v 1. kvartále příštího roku mohly být ze závodu na Ukrajině expedovány první stavební díly. Místní výroba nám umožní vyhnout se vysokým nákladům za dopravu našich domů z České republiky. Ukrajina se pro nás stává novou základnou směrem na východní trhy,“ uvedl dále Ing. František Příkaský.

Nový vlastník
V roce 2008 došlo ke vstupu nového strategického partnera a to společnosti KATR, která podniká v oblasti lesnicko-dřevozpracujícího průmyslu.
„Synergie tohoto kapitálového propojení jsou zřejmé. Stáváme se jedinečnou skupinou, která podniká od výsadby sazenic, přes kultivaci lesních porostů, těžbu dřeva až po finální, vysoce sofistikované použití dřeva při stavbě domů,“ sdělil Ing. František Příkaský.

Hospodářské výsledky
V roce 2009 byly celkové tržby společnosti RD Rýmařov 822 milionů Kč a dosažený hospodářský výsledek před zdaněním 17 milionů Kč.
„V roce 2010 plánujeme celkové tržby ve výši 850 milionů Kč a chceme dosáhnout hospodářského výsledku 30 milionů Kč ,“ řekl Ing. František Příkaský.

Za období od ledna do konce září tohoto roku postavila společnost RD Rýmařov celkem 233 domů, z toho 15 v zahraničí. Nejprodávanějším domem s průměrnou cenou do 1.950.000 Kč je NOVA 101, kterého RD Rýmařov letos prodala 205 ks.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]