Zpět 2 fotografie

Quartzová topidla úsporně vytopí koupelnu či terasu

Jak si poradit, když klasické vytápění není efektivní nebo ho není možné použít, třeba z důvodu nevhodného prostoru? Obvyklým řešením je pořízení lokálního infračerveného topidla. Pokud uvažujete o jeho koupi, měli byste vědět také o modernějším způsobu vytápění – quartzových topidlech.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Jsou prostory, v nichž je vytápění opravdovým oříškem. Třeba koupelna, kam už se radiátor nevejde, ale v zimě se tam nedá vydržet, nebo rozlehlá terasa, na které byste rádi poseděli i v chladnějších měsících. „Největší výhodou quartzové technologie je její úspornost. Ve srovnání s klasickými infračervenými zářiči jsou ty quartzové 2,5x efektivnější. V letošním roce očekáváme, že se tahle poměrně nová technologie stane běžnou i na českém trhu,“ vysvětluje Iva Vlasáková, vedoucí oddělení Dům a zahrada internetové nákupní galerie MALL.CZ.

Quartzová topidla dokážou přeměnit na teplo až 92 % dodané energie, zbytek je využit pro světlo. Děje se tak díky práci s tzv. slunečním efektem, kdy topidlo ohřívá přímo lidi nebo objekty ve svém okolí, nikoliv vzduch mezi nimi. Nedochází proto k plýtvání energií jako u jiných způsobů vytápění.

Topidlo Tansun Carnival
Quartzové topidlo Tansun Carnival je i díky svému modernímu designu vhodné do interiérů. Je určeno pro menší prostory (do 4 m2) doma, na chatě, na chalupě, ideální do koupelny. Díky své konstrukci umožňuje vyzařování tepla kolmo k zemi.

  • Příkon: 750 W
  • Cena: 2 990 Kč

Topidlo Tansun Algarve
Elegantní topidlo Tansun Algarve je díky své robustní konstrukci vhodné pro venkovní použití. Je odolné proti stříkající vodě a speciální tvrzené sklo propouští teplo beze ztrát. Vhodné pro zahradu, terasu a další místa, kde hrají roli povětrnostní vlivy.

  • Příkon: 1300 W
  • Cena: 5 590 Kč

Topidlo Burda Term 2000
Quartzové topidlo Burda Term 2000 s Bi–Focus reflektorem produkuje rovnoměrné a příjemné teplo. Topidlo je vhodné pro interiéry, a to domácí (větší koupelny, obytné prostory) i komerční, a venkovní kryté prostředí.

  • Příkon: 2000 W
  • Cena: 7 790 Kč