Zpět 1 fotografie

Půdní byty ve Viklefově ulici v Praze 3 zkolaudovány

Podkrovní byty ve Viklefově ulici č. 13 na pražském Žižkově, které prodává Realitní společnost České spořitelny, byly po necelém roce výstavby zkolaudovány. Jedná se o další úspěšně dokončený projekt developerské společnosti Půdy Praha, která se specializuje na půdní vestavby a která za více než 10 let svého působení zdárně realizovala řadu projektů v pražských činžovních domech. Díky těmto vestavbám v domech z především meziválečného období vzniká nové, svébytné bydlení, které splňuje i ty nejnáročnější požadavky dnešních klientů a přitom nabízí atmosféru starých domů. Na financování projektů společností skupiny Půdy Praha se dlouhodobě podílí developerské centrum České spořitelny.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

V podkrovních prostorech činžovního domu Viklefova 13, který navrhl architekt Antonín Keller v roce 1929, bylo zkolaudováno 5 nových bytů. Ty jsou nabízeny v dispozicích 2+kk a 3+kk o rozměrech od 44 m2 do 76 m2 a k většině bytů náleží i osmimetrový balkon. Současně s výstavbou půdních bytů developer provedl v domě rekonstrukci. Noví majitelé se budou stěhovat nejen do čerstvě postavených bytů, ale také do opraveného domu s novým osobním výtahem, vyměněnými rozvody a opravenými společnými částmi domu. Dům se může pochlubit i novou střechou a kompletně zrekonstruovanou dvorní fasádou.

„Byty ve starších pražských činžovních domech nemusí často ani po nákladných rekonstrukcích odpovídat současným nárokům na moderní bydlení. Proto se společnost Půdy Praha rozhodla jít vlastní cestou a stavět úplně nové, vhodně dispozičně řešené byty v dosud nevyužívaných podkrovních a půdních prostorech. Díky tomu jsou k dispozici byty, které se nacházejí v původní činžovní zástavbě v širším centru Prahy, ale přitom odpovídají požadavkům a potřebám člověka 21. století,“ uvedla vedoucí developerského oddělení Hana Sedmíková z Realitní společnosti České spořitelny. „Klienti mají samozřejmě možnost přímo ovlivnit vzhled stavěných bytů, a tak do projektu často vstupují ještě před zahájením stavby,“ dodala Hana Sedmíková.

Dům se nachází na pražském Žižkově, odkud cesta do centra města trvá tramvají nebo automobilem přibližně 15 minut. Lokalita nabízí klidné bydlení nedaleko parku Židovské pece, který je vhodným místem k odpočinku i ke sportu. Poblíž se nachází také sportovní a rekreační areál Pražačka, kde obyvatelé najdou nově zrekonstruovaný krytý bazén s výhledem na Prahu, venkovní bazén, posilovnu a saunu. Vzhledem k umístění v širším centru Prahy je nedaleko domu veškerá občanská vybavenost, a to včetně mateřské a základní školy i gymnázia.

Na konci letošního roku společnost Půdy Praha dokončí také 8 podkrovních bytů v Lublaňské ulici na Praze 2. Projekt se nachází v exkluzivní lokalitě pražských Vinohrad nedaleko parku Folimanka. V srpnu letošního roku pak developer zahájí výstavbu 6 půdních bytů v Žerotínově ulici na Žižkově.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]