Zpět 1 fotografie

Prosek ožívá. Z periferie se stává atraktivní rezidenční čtvrť.

Zájem o bydlení v okrajových částech Prahy, ovšem s výbornou dostupností do centra, neustále roste. Jedním z těchto míst je i pražský Prosek, ze kterého se v několika posledních letech stalo vyhledávané atraktivní místo pro bydlení. Vstříc tomuto trendu vykročila developerská společnost FINEP, která zde zahájila výstavbu druhé etapy Bytového parku Prosek a v říjnu zároveň spustila prodej etapy třetí.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

„Z druhé etapy projektu Bytový park Prosek je ze 138 bytů volných již jen 47. Výstavba probíhá dle plánu a majitelé těchto bytů se budou moci nastěhovat již na jaře 2012“, sděluje Petra Kopecká, tisková mluvčí a PR manažerka FINEP. „Vzhledem k zájmu klientů o bydlení v této lokalitě jsme v říjnu zahájili prodej třetí etapy, ve které je k dispozici 46 nových bytů“, dodává Kopecká.

Prodej bytů ve třetí etapě Bytového parku Prosek navazuje na předešlé úspěšné fáze projektu. Jde o dva bytové domy, Eben a Habr, se 46 byty o velikosti 1 + kk (od 37 m2) až po 4 + kk (do 120 m2). Všechny byty mají k dispozici balkon, terasu nebo předzahrádku. Samozřejmostí jsou i garážová stání. Plánovaný termín dokončení třetí etapy je jaro 2013. Ceny bytů začínají na 2,1 mil. Kč.

Budoucí majitelé bytů nejvíce ocení dostupnost do centra města a místní občanskou vybavenost. Bytový park Prosek se nachází 5 minut chůze od stanice metra Střížkov, přičemž cesta do srdce metropole trvá metrem 15 minut.

V těsném sousedství Bytového parku Prosek je poliklinika, škola, školka, nákupní centrum i pošta. Milovníci sportu najdou v blízkém okolí hřiště na tenis, squash, fotbal, dráhu pro in-line brusle nebo mohou vyzkoušet jízdu na bobové dráze.

Do konce tohoto roku plánuje FINEP zahájení prodeje dalších etap bytových projektů Malý háj v Praze Štěrboholech a Britské čtvrti v Západním Městě. „Reagujeme tak na sílící poptávku klientů po nových rezidenčních projektech, které splňují jejich klíčová kritéria. To jest kvalitní stavba, vhodné dispoziční řešení bytů a pěší dosah MHD, ideálně metra“, říká Petra Kopecká a dodává: „Nabídka FINEPU momentálně zahrnuje jak byty dokončené, připravené ihned k nastěhování, tak byty ve výstavbě či v plánu. Různorodost nabídky je v době oživování trhu klíčová. Naše zkušenosti ukazují, že jistá část klientů vyhledává nové projekty a zajímavé lokality, přičemž ráda počká na jejich dokončení, a současně druhá část klientů žádá pouze byty dostavěné, připravené ihned k nastěhování. Z tohoto důvodu si držíme své portfolio co nejširší.“