Zpět 3 fotografie

Při výběru materiálu pro zábradlí v exteriéru existuje řada možností

Při volbě materiálu zábradlí pro exteriér je třeba dbát zvýšené pozornosti na jeho odolnost a životnost. Dnes již máme k dispozici širokou paletu materiálů, které jsou schopné odolat nepříznivým povětrnostním vlivům a splnit i ty nejnáročnější požadavky architektonického záměru.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Kvalitu každé stavby tvoří její detaily. Jedním z důležitějších prvků, je venkovní zábradlí. Na zábradlí v exteriéru jsou kladeny vyšší nároky na životnost a odolnost proti povětrnostním vlivům. Přesto je k dispozici řada materiálů, mezi kterými je možné volit, od nerezové oceli, přes sklo až po dřevo. Snadné, jednoduché a efektní řešení nabízí stavebnicový systém od německého výrobce dieda, který u nás dodává společnost Dastech.

Samotné zábradlí určené do exteriéru je vyráběno z ušlechtilé nerezové kartáčované oceli řady 18-08 odpovídající ČSN 17 240. Nerezové výplně mohou být lankové, tyčové nebo z nerezového plechu. Výplně zábradlí a jeho madla však nemusí být pouze ocelová. V souladu s celkovým architektonickým výrazem vašeho domu je možné zvolit vedle nerezových, také skleněné, akrylátové nebo velmi efektní dřevěné výplně a madla. Pro exteriérové použití jsou vhodná madla ze dřevin s hustší skladbou dřeva, které obsahují větší množství pryskyřice (smrk, modřín), která napomáhá odolnosti proti povětrnostním vlivům.

Pro výrobu madel Dieda je využíváno pomalu rostoucí dřevo z chladných lesů Skandinávie sušené přírodní cestou (doba sušení je až 5 let). Madla jsou dodávaná bez povrchové úpravy, vhodná pro následnou úpravu mořením a lakováním. Tím je možné je barevně sladit s konkrétní stavbou. Dnes již existuje celá řada kvalitních mořidel a laků s UV filtrem, které zajistí barevnou stálost materiálu a dlouhou životnost všech prvků.

Výhodou stavebnicového sytému dieda je, že díky široké nabídce doplňujících prvků nabízí řešení pro nejrůznější typy schodišť, teras a balkonů. K madlům vhodných pro exteriér nabízí Dastech pojení obloukem 90, a nebo 45 stupňů, zakončení madla koncovkami ze stejných dřevin, z jakých je vyrobeno samotné madlo. Zároveň ale také zaručuje soulad s ČSN 74 3305 z ledna 2008 i atest Státní zkušebny a to pro užití zábradlí v interiéru tak samozřejmě i v exteriéru. Tím je také zajištěna kvalita a dlouhodobá životnost všech materiálů i v náročnějších podmínkách exteriéru a přitom zachována široká paleta ve výběru materiálu dle přání každého zákazníka.

Dastech s.r.o., Ing. arch. Martina Horkelová, foto Dastech s.r.o., www.zabradli.cz

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]