Zpět

Omítkový koktejl si namíchejte sami!

Představte si, že si v restauraci či baru objednáte „beton“. Těšíte se na nezaměnitelnou chuť „becherovky“ říznuté „tonikem“ a nedočkavě vyhlížíte obsluhu, která zmizela v nedohlednu. Když se konečně objeví, k vašemu velkému zklamání je toužebně očekávaný drink již „hotový“… Za nápoj zaplatíte hříšné peníze, a přitom vám poměr přísad a jejich případná kvalita zůstanou utajeny. „Čert vem“ tajemné „nealkoholické“ koktejly, hlava se vám může pořádně zatočit z jiných „šlendriánsky“ namíchaných směsí. Správné poměry oceníte zejména při zedničení.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Nabízíme vám rady, s nimiž se vyhnete nepříjemným překvapením a zbytečným finančním výdajům, které, jak jistě víte, jsou v případě materiálů, používaných ve stavebnictví, velmi vysoké. Několik posledních let se lidé v Čechách a na Moravě často potýkají s nečekanými záplavami, jejichž sílu nelze předem odhadnout. Zasažené domy, které ničivým vlnám odolají, je třeba rychle opravit, a to tak, aby nebyly napáchány další zbytečné škody.

Naše společnost má se sanací domů poškozených povodněmi mnohaleté zkušenosti, o něž se s vámi chceme podělit. Uvedené postupy jsou samozřejmě vhodné i pro ty z vás, kteří máte problém s vlhkostí zdiva, aniž byste žili v záplavových oblastech. Námi doporučovaný systém sanace můžete použít pro jakékoliv zdivo, poškozené vlhkostí.

Hned zpočátku zdůrazňujeme, že nejspolehlivější je ta omítková směs, kterou si z doporučených přípravků při dodržení správných poměrů a postupů namícháte sami. Hotové směsi, které většina prodejců nabízí, nemusí odpovídat vašim potřebám! Společnost RealSan je výhradním distributorem osvědčených sanačních přípravků „Baurex“, jejichž kvalita je doložena výsledky laboratorních zkoušek TAZUS. Proto doporučujeme důsledně dodržovat naše rady, za něž ručíme.

Optimálním přípravkem pro naše účely je Baurex-N, který je zárukou trvalého efektu provedených prací. Baurex-N lze míchat pouze, a to zdůrazňujeme, s portlandským cementem (PC 250 nebo 325) nebo s pytlovanými suchými maltovými směsmi, speciálně vyrobenými právě pro kombinaci s tímto sanačním přípravkem. Ve spojení s jinými přísadami ztrácí Baurex-N své vlastnosti! Přípravek nesmí přijít do kontaktu s vápnem či sádrou, proto tyto komponenty vynechejte. Abyste zachovali požadovanou funkci sanační omítky, vyhněte se barvám, které uzavírají póry (latexové, akrylátové, olejové) – vhodné jsou pouze ty, které propouštějí vodní páry. Překážkou pro zachování předností doporučovaného přípravku Baurex-N jsou také mrazuvzdorné příměsi a urychlovače tuhnutí. Omítku v žádném případě netapetujte a neobkládejte! Skladovanou směs chraňte před mrazem a nepřízní počasí.

Na adresu sanačního přípravku Baurex-N ještě dodáme, že vytváří vysoce porézní omítku, která se dobře nanáší (zaručujeme vám minimální pracnost) a působí v celé své tloušťce. Má výbornou přilnavost i na velmi hladké povrchy, jako je například beton. Výsledná omítka je prodyšná a na rozdíl od jiných používaných prostředků Baurex-N vlhkost do zdiva neuzavírá, je vodními parami odváděna ze zdiva ven a povrch omítky zůstává suchý.

Naši pracovníci vám ochotně poskytnou jakékoli potřebné informace. Neostýchejte se a poraďte se s odborníky.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]