Zpět 1 fotografie

Nové byty v Ostravě – Heřmanicích

V červnu 2009 dokončil generální dodavatel TCHAS – závod UNIPS Ostrava výstavbu obytného souboru Nové byty Ostrava. V městské části Heřmanice vyrostlo 15 domů se 132 bytovými jednotkami.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Komplex v přibližné hodnotě 290 milionů korun bez DPH realizovala divize 02 závodu UNIPS pod vedením Ing. Jiřího Stiborského, hlavním stavbyvedoucím byl Ing. Jaromír Planka. Domy se třemi nadzemními podlažími nabízejí byty velikosti 1+kk až 4+kk. V suterénech jsou garáže a technické místnosti s napojením veškerých inženýrských sítí. Ty byly předmětem
subdodávky závodu ISO.

V areálu vyrostlo 60 garáží, 38 krytých a 57 nekrytých parkovacích stání. Významnou část prací tvořily hrubé terénní úpravy s následnou realizací zpevněných ploch, asfaltových povrchů,
odstavných ploch, chodníků, obrub a sadových úprav. „Kolaudace zdárně proběhla v závěru dubna. V současnosti je již celý areál po stavební stránce dokončen a řádně předán,“ sdělil hlavní stavbyvedoucí Ing. Planka.

Každý z domů je rozdělen na tři vzájemně propojené základní objemy s odlišnou barevností, oživené dřevěným obkladem, vyloženými balkony na nárožích a terasami v posledním nadzemním podlaží. Jednotlivé objekty jsou na parcele rozdílně orientovány ke světovým stranám, čímž je zajištěna rozmanitost celkového výrazu bytového komplexu.

 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]