Zpět

Nová tvárnice Ytong Theta pro nejúspornější domy nového desetiletí!

Výrobce pórobetonu Ytong znovu potvrdil pozici lídra na poli nízkoenergetického stavění. Stavební sezónu 2010 na jaře otevře představením nové tepelněizolační tvárnice pro nejúspornější domy desetiletí. Oblíbenou řadu Ytong Lambda pro energeticky úsporné domy doplní unikátní novinka Ytong Theta pro nízkoenergetické domy bez zateplení. Potěší všechny náročné zákazníky, kteří sní o vyšší tepelné pohodě s minimálními výdaji na vytápění.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

S novinkou Ytong Theta vstoupila společnost Xella CZ do jarní sezóny jako sebevědomý držitel titulu Nejlepší výrobce stavebnin roku 2009. Tepelněizolační tvárnice Ytong Theta si může připsat hned dva superlativy. Jedná se o nejlehčí masivní tvárnici s nejlepšími tepelněizolačními parametry na českém trhu. Obvodová stěna z tvárnic Ytong Theta snadno dosahuje při rozumné tloušťce 500mm na hodnoty nízkoenergetické stavby i bez dodatečného zateplení.

O názvu rozhodla soutěž
V lednu 2010 vyhlásil výrobce pórobetonu Ytong pro všechny interní zaměstnance a zájemce z řad veřejnosti soutěž, která měla za cíl vybrat pro novou superizolační tvárnici nejlepší název. „Zalíbila se nám myšlenka, že by o názvu produktu rozhodoval přímo ten, komu je určen. Nevšední způsob hledání obchodního názvu nám přitom poskytl širokou bázi inspirativních podnětů a rovněž nám trochu napověděl o vnímání našich produktů mezi laickou veřejností,“ vysvětluje vedoucí marketingu společnosti Xella CZ Ivana Havlíčková. Po týdnu netradičního soutěžení byl nový obchodní název skutečně na světě a svému autorovi přinesl zasloužené ocenění. „Hledali jsme seriózní název pro prémiový produkt, který bude naše obchodní aktivity bezpochyby provázet několik sezón. Návrh Ytong Theta nejlépe vystihoval, že jde o další přírůstek do naší rodiny tepelněizolačních tvárnic a je spřízněn s řadou Ytong Lambda. Pojmenováním tvárnice Ytong Theta jsme propůjčili řecké názvosloví našemu dalšímu produktu. Autor návrhu sofistikovaně nalezl ještě jedno písmeno řecké abecedy, které je spjato s teplem a odkazuje na výjimečné tepelněizolační vlastnosti tvárnice,“ říká k výběru názvu Ivana Havlíčková.

Řešení na míru zákazníkovi
Prémiovou tvárnicí Ytong Theta chce společnost Xella CZ do budoucna oslovit nejnáročnější zákazníky, kteří se chystají investovat do maximálního komfortu s minimálními výdaji na vytápění. „Vývoj posledních dvou – tří let je neúprosný. Stále více lidí se přiklání ke koupi a výstavbě nízkoenergetických domů. Pozorujeme to na prodeji jednotlivých produktů. Dříve dostačující řešení, jaké představují například naše zavedené tvárnice třídy P2-400, jsou v současnosti prodejně na ústupu a do popředí se prosazují produkty s lepšími tepelněizolačními parametry, které odpovídají trendu udržitelného stavění,“ vysvětluje Havlíčková. Nezateplená stěna z tvárnic Ytong Theta se díky jedinečnému součiniteli prostupu tepla U = 0,16 W/(m2. K) dokonce pohybuje na hranici mezi nízkoenergetickou stěnou a pasivní.

Ještě lepší nízkoenergetický dům bez zateplení
Společnost Xella CZ jako jedna z mála úspěšně vyvrací přesvědčení, že bez dodatečné izolace kvalitní nízkoenergetický dům nelze postavit. Na trh pravidelně uvádí stále lepší produkty, díky kterým může každý stavebník jednoduše a v rekordním čase dosáhnout mimořádných tepelněizolačních parametrů obvodových stěn i za předpokladu jednoplášťové konstrukce. Také nízkoenergetická stěna Ytong Theta se obejde bez komplikovaného fasádního zateplení a zachovává si důležité přednosti jednovrstvých zděných staveb – především tolik potřebnou schopnost stěn přirozeně regulovat vlhkost interiérového vzduchu. Pohodlí a vysoký uživatelský komfort v průběhu celého roku jsou vůbec jednou z nejdůležitějších předností staveb z pórobetonu Ytong.

„Jsem hrdá na to, že svými novinkami stále dokazujeme, že náš úspěch není nahodilostí, ale výsledkem usilovné práce a dlouholetého technologického vývoje.“ dodává na závěr Ivana Havlíčková.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]