Zpět 2 fotografie

Nejúspěšnější sběratel cen i světové prvenství – to je minerální izolace Knauf Insulation s ECOSE® Technology

Minerální izolace s ECOSE® Technology společnosti Knauf Insulation si připisuje další mimořádné úspěchy, a to hned dvěma oceněními: Včera, 13. dubna 2010, získala ocenění „Zlatá medaile IBF 2010“ na slavnostním vyhlášení soutěže o nejlepší produkty, která je součástí Mezinárodního stavebního veletrhu IBF Brno. Nová generace minerální izolace zároveň získala tento měsíc zlatý certifikát kvality vnitřního ovzduší Eurofins, a společnost Knauf Insulation se tak stala vůbec prvním držitelem tohoto prestižního ocenění na světě.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Zlatá medaile IBF
Soutěž Zlatá medaile IBF o nejlepší exponáty je tradičně vyhlašována v rámci doprovodného programu při Mezinárodním stavebním veletrhu IBF generálním ředitelem společnosti Veletrhy Brno a.s. U každého produktu bylo hodnoceno několik hledisek a parametrů jako originalita a novost řešení výrobku, technické parametry, energetická účinnost, vliv na životní prostředí, kvalita použitých materiálů a komponentů, možnost recyklace po uplynutí životnosti, stupeň automatizace provozu a dodržení legislativy před uvedením na trh. Nová generace minerální izolace vyráběná technologií ECOSE® Technology se stala vítězem.

Eurofins Gold
Zlatý certifikát kvality vnitřního ovzduší vydává společnost Eurofins, která je vedoucí mezinárodní skupinou laboratoří zajišťující širokou škálu bio-analytických testů, analytických testů v oblasti životního prostředí a poskytující služby potravinářskému a farmaceutickému průmyslu. Certifikační proces vychází z neustálého testování a auditů, proto ukazuje nejen stávající stav, ale poskytuje též záruku do budoucnosti, neboť certifikovaná společnost prochází průběžným testovacím a auditním programem. Nová řada výrobků z minerální vlny s ECOSE® Technology splnila veškeré požadavky pro udělení zlatého certifikátu Eurofins pro kvalitu vnitřního ovzduší, a proto byla uznána jako prvotřídní materiál splňující limity emisí volatilních organických sloučenin ve vnitřním ovzduší.

Minerální vlna s ECOSE® Technology
Produktová řada minerálních izolací s ECOSE® Technology s typicky přirozeně hnědou barvou se již na českém trhu dobře „zabydlela“, proto asi již není nutné ji zdlouhavě představovat. Kromě toho, že využívá přírodního pojiva z obnovitelných materiálů bez obsahu formaldehydu, fenolů a akrylátů, je vhodné zdůraznit, že prokazatelně přispívá ke zkvalitnění vnitřního prostředí budov. Zajímavou informací je také to, že oproti tradičním pojivům zanechává o 70 procent menší uhlíkovou stopu. Nejen díky tomu je minerální vlna od Knauf Insulation šetrnější k životnímu prostředí.

S trendem zvyšování energetické účinnosti budov a vyšším využíváním izolačních materiálů bude nutné uspokojit poptávku po produktech, které budou zaručovat maximální kvalitu vnitřního ovzduší. Tento aspekt splňuje řada minerálních izolací s ECOSE® Technology již nyní, což bylo potvrzeno Zlatým certifikátem Eurofins Gold za kvalitu vnitřního ovzduší. Tento certifikát spojuje kritéria povinných i dobrovolných norem produktů v jediné důvěryhodné značce, čímž poskytuje zákazníkům i výrobcům jednotný pohled na daný výrobek z hlediska požadavků na kvalitu vnitřního ovzduší.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]