Zpět 2 fotografie

Nářadí, které získalo ocenění, se právě testuje: Akumulátorové vrtací kladivo GBH 36 V-LI Compact Professional od firmy Bosch

Není o nic větší, než arch papíru velikosti A4, váží pouze 2,9 kg a na jedno nabití akumulátoru dokáže vyvrtat do betonu až 100 otvorů (6 x 40 mm) – akumulátorové vrtací kladivo GBH 36 V-Li Compact Professional získalo současně 3 ocenění na největší Evropské technologické soutěži „Plus X Award“. Při provozní zkoušce na jednom z obrovských stavenišť toto kladivo prokazuje své charakteristické vlastnosti, díky kterým získalo ocenění, jmenovitě za „Jednoduchou manipulaci při práci“ (Ease of Use)“ , „Ergonomii (Ergonomy)“ a „Vysokou Kvalitu (High Quality)“ a rovněž ohromuje tím, že poskytuje stejný výkon jako nástroj napájený přímo ze sítě.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

„Nikdy nevíte, kde bude další den vstup na staveniště,“ říká Carlo Waelens, ačkoliv se vlastně na velkých staveništích po celé Belgii velmi dobře vyzná. Ale projekt, na kterém v současné době pracuje jako zástupce velkoobchodní firmy s nářadím Pro@Work přímo na staveništi, je svého druhu specifický. Mezi řadami domů a památkově chráněnými fasádami v úplném centru Bruselu firma BNP Paribas Fortisis opravuje v městských čtvrtích fasády. BESIX, největší stavební firma v Belgii s celosvětovým působením, současně staví, rekonstruuje a renovuje 6 nezávislých částí budovy za účasti 75 řemeslníků a ve spolupráci s velkým množstvím subdodavatelů a s příslušným servisním oddělením firmy Pro@Work. Navzdory veškerým hektickým aktivitám, stavbyvedoucí Donaat De Schaepmeester neustále dohlíží na průběh stavebních prací a na jejich harmonogram.

Dnes v rychlosti probírá plánovaný postup s elektrikářem Freeddym Vandepontseelem, jehož práce také umožní, aby akumulátorové vrtací kladivo GBH 36 V-LI Compact Professional od firmy Bosch prokázalo svou výjimečnou schopnost vysokého výkonu.

Na prostoru nové příjezdové cesty na staveniště se musí co nejrychleji nainstalovat osvětlení předtím, než se tento nový příjezdový prostor zkolauduje, aby se mohl využívat.
„Za normálních okolností pro tento druh práce používáme nářadí zapojené do běžné elektrické sítě,“ vysvětluje Donaat De Schaepmeester, jenž vypadá skepticky, když mu Carlo Waelens předává akumulátorové vrtací kladivo GBH 36 V-LI Compact Professional aby podstoupilo svůj křest ohněm. „Je skutečně lehké,“ říká elektrikář Freddy Vandepontseele, který je tím zjevně překvapený.

Koneckonců, při své váze pouhých 2,9 kg je tento kompaktní nástroj od firmy Bosch nejlehčím akumulátorovým vrtacím kladivem ve třídě 36 Voltů a není o nic větší, než arch papíru o velikosti A4. Ale jakmile začne vrtat prvních několik otvorů do betonu, kladivo GBH 36 V-LI Compact Professional ukazuje, proč získalo současně tři ocenění na soutěži Plus X Awards. Díky jmenovitým otáčkám 1.500 ot./min a energii příklepu, která dosahuje až 1,8 joulu, poskytuje tento nástroj vynikající rychlost vrtání při svém optimálním pracovním rozpětí průměru vrtaných otvorů, která se pohybuje mezi 4 až 10 mm, maximálně však 18 mm.

Freddy Vandepontseele také zjišťuje, že nástroj má očividně velmi nízkou úroveň vibrací danou zejména efektivním anti-vibračním systémem Bosch Vibration Control, který mírní vibrace i při nejobtížnějších vrtacích pracích na maximum 12m/ s2. To mimo jiné snižuje fyzickou únavu pracovníka a výrazně zvyšuje dobu trvání, po kterou může řemeslník používat tento nástroj. A kritický pohled na praktický ukazatel hladiny nabití akumulátoru ukazuje, že výkonné 36-Voltové lithium-iontové baterie firmy Bosch nejsou ještě vybité a stále poskytují dostatek energie pro zbývající stropní práce, přestože elektrikář již vyvrtal velký počet otvorů do betonu. „Toto je evidentně speciální vlastnost tohoto nástroje“, uzavírá Freddy Vandepontseele. A je očividně šťastný, že našel nepřekonatelného týmového společníka pro široký rozsah vrtacích prací, prováděných v elektrikářské branži, a to nejenom pro dnešní den, ale také pro budoucnost: „Kladivo nemá žádné obtěžující kabely, je vysoce výkonné a je připravené k opětovnému použití po pouhých 45 minutách nabíjení – žádný jiný nástroj toto neumí!“.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]