Zpět 1 fotografie

Na veletrhu Marmomacc 2010 v italské Veroně se opět představí to nejlepší z designu, mramoru a přírodního kamene

Italská Verona bude od středy 29. září do soboty 2. října hostit Marmomacc, jeden z nejprestižnějších veletrhů zaměřených na technologie zpracování mramoru, přírodního kamene a jejich využití ve stavebnictví a bytovém designu.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Cílem 45. ročníku je podpořit nové šance pro kamenický sektor a možnosti co nejširšího využití mramoru ve stavebnictví a v designu.

Minulé ročníky dokázaly, že mramor jako luxusní stavební materiál se do světa moderního designu skvěle hodí. Jednou z nových iniciativ, které se na veletrhu představí, je Setkání Marmomaccu s designem směřující k využití mramoru v regionální urbanistické architektuře. Příkladem takového realizovaného projektu je městský mobiliář pro město Botticino v Lombardii.

Na veletrhu nemohou chybět ani projekty pocházející z Puglie, jihoitalského regionu, který je po Toskánsku druhým nejvýznamnějším regionem v oblasti zpracování přírodního kamene. Kamenictví veskrze orientovanému na export se tu věnuje téměř 1400 firem.

Jako každý rok budou strukturu programu veletrhu tvořit konference, workshopy a semináře. Odborná porota složená z významných architektů a designerů udělí jako každý rok cenu International Award Architecture of Stone.

V roce 2009 působilo na veletrhu 1 500 vystavovatelů z 54 zemí světa. Navštívilo jej 27 000 návštěvníků ze 120 zemí světa.

Více na www.marmomacc.com.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]