Zpět 5 fotografií

Marek Dítě, produktový manažer okapových a střešních systémů společnosti Lindab, odpovídá na vaše dotazy

Váš dotaz 1: NAPOJENÍ POZINKOVÉHO OKAPU NA PŮVODNÍ MĚDĚNÝ

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Na stávající měděné žlaby chceme napojit svody Lindab. Chci se zeptat, jaká jsou doporučení pro napojení mědi a Lindabu.

Okapový systém Lindab Rainline je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu, který je opatřen povrchovou úpravou HB polyester. V případě napojení okapových svodů na měděný okapový systém, je nutné se vyhnout přímému spojení mědí s počinkem, například snýtováním nebo šroubováním. Dále doporučuji řezné hrany svodu zatřít správkovou barvou, aby voda kontaminovaná měděnkou nenarušila pozinkované ocelové jádro. Povrchová úprava HB polyester nereaguje s mědí, ani s vodou, která protéká měděným okapovým systémem a je kontaminovaná měděnkou. Lze tedy předpokládat, že při dodržení výše zmíněných zásad se neprojeví žádné problémy v podobě koroze, či oxidace. Bohužel s tímto řešením nemáme dlouhodobější zkušenosti a nelze tedy s přesností říci, jak se tato kombinace bude chovat po několika letech.

Váš dotaz 2: OPLECHOVÁNÍ KOMÍNU
Prosím o radu, ohledně prostupu komínového systému profilovanou střešní krytinou Lindab. Používají se na utěsnění montážního otvoru speciální prvky z výrobného programu?

Pro lemování komínu se nejčastěji používá plech PLX, což je plech s měkkým jádrem, určený pro falcování. Nejedná se o hotový předem tvarovaný výrobek, ale pouze rovinný plech, který se zpracovává až na stavbě, dle rozměru komínu, sklonu střechy. Jedná se o poměrně náročné řemeslné zpracování a doporučuji nechat provedení oplechování na odborné firmě. Další možností je použít lemovací hliníkový, nebo olověný pás, v našem sortimentu nazvaný LEM. Jedná se snadno tvarovatelný samolepící lemování komínu.

S pozdravem

Marek Dítě, produktový manažer okapových a střešních systémů Lindab(marek.dite@lindab.com)
 

Více informací naleznete na www.lindabstrechy.cz; www.lindab.cz.

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]