Zpět 7 fotografií

Lochkov Lofts ožívá prvním stavebním rouchem

V rezidenčním projektu Lochkov Lofts společností Euro Ventures a ITAKA byly zahájeny přípravné práce, které předcházejí samotné výstavbě. Areál bývalého pivovaru v Praze 5 – Lochkově, kde citlivou rekonstrukcí vznikne moderní bydlení s kouzlem starých dob, tak ožívá příchodem prvních dělníků a stavebních strojů.
 

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Na pozemku s původními zchátralými budovami byly zahájeny přípravné práce pro stavbu nového rezidenčního projektu Lochkov Lofts. Práce zahrnují především úpravu terénu, demolice stávajících betonových a asfaltových ploch a cihlového oplocení, zbourání nevzhledného novodobého přístavku. Vzhledem ke snaze zachovat kouzlo lokality proběhne rovněž ošetření současného porostu a ochrana stromů před poškozením stavebním provozem.

„Ohleduplným přístupem k jednotlivým historickým prvkům areálu včetně původní zeleně chceme dosáhnout citlivé proměny místa tak, aby neztratilo nic ze své osobité atmosféry,“ vysvětluje Sylva Krtilová, Sales & Marketing Manager společnosti Euro Ventures. Architektonický návrh projektu vznikl pod taktovkou renomovaného architekta a restaurátora Alberta Di Stefana, ředitele developerské společnosti ITAKA, který má na svém kontě již několik úspěšných renovací historických kulturních a průmyslových objektů.

Projekt Lochkov Lofts nabídne 73 netradičních bytových jednotek o výměře od 30 m2 do 125 m2 v dispozicích 1+kk až 5+kk a 8 ateliérů v příjemném prostředí plném zeleně na jihozápadním okraji Prahy, pouhých 13 kilometrů od centra města. Je určen pro všechny, kteří hledají klidné a komfortní bydlení v neotřelém stylu s osobitým duchem místa i architektury. Noví obyvatelé zajisté uvítají přilehlé tenisové kurty a fotbalové hřiště, nové fitness centrum nebo restauraci. Rodiny s dětmi pak především oplocené dětské hřiště přímo pod okny areálu.

„Lochkov Lofts představuje bydlení, ve kterém najdou jeho obyvatelé klidný a bezpečný domov ve vysokém standardu za rozumnou cenu. Potvrzuje nám to i značný zájem, který jsme od zahájení prodeje zaznamenali,“ říká Sylva Krtilová. Samotné spuštění výstavby je plánováno na jaro 2010, dokončení bytů na konec roku 2011. Prodej zajišťuje realitní kancelář Professionals.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]