Zpět 5 fotografií

Kousek Španělska v novém hotelu nh Praha Radlická

V průběhu měsíce ledna předali stavaři budovu hotelu „nh Praha Radlická“, který patří mezi 350 hotelů přední mezinárodní sítě se sídlem v Madridu. Nová budova, jejíž interiér ve španělském stylu není ve střední Evropě typický, byla postavena v blízkosti pražské stanice metra Anděl společností Skanska a.s., divize Pozemní stavitelství. Investorem stavby je společnost APARTS.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

„Jsme velmi pyšní, že se nám tento projekt podařilo realizovat. Věříme, že hotel, kde se pojí design, střídmost, funkčnost a kvalita, bude vyhledávaným místem návštěvníků Prahy,“ uvedl zástupce investora David Fredesvindo Gomez Castro.

Budova hotelu je umístěna v prostoru proluky ve stávající zástavbě domů z přelomu 19. a 20. století. Hotel bude provozován špičkovou mezinárodní sítí se sídlem ve Španělsku, která má 350 hotelů po celém světě a patří k třem nejlepším v Evropě. Jako ve Španělsku se také budou cítit hosté hotelu. Design interiéru je navrhnut v jižním stylu, přičemž jsou zde například dlažby a obklady z mramoru. Velmi zajímavé jsou také použité technologie. Osvětlení a celý systém měření a regulace teploty je možné sledovat a především ovládat na dálku z Vídně, kde je umístěna centrála pro střední a východní Evropu.

„Vzhledem k tomu, že jsme stavbu hotelu realizovali v prostoru bývalé proluky, museli jsme nejprve zajistit okolní domy stěnou z pilířů. Teprve poté bylo možné začít s hloubením sedmi metrových základů stavby. Díky preciznímu přístupu všech na stavbě nedošlo k žádným komplikacím či poškozením okolních obytných staveb,“ dodal Miloš Dubský, projektový manažer závodu 02, Skanska a.s.

Základní údaje:
Název: Novostavba Hotelu u. Radlická, Praha 5 – Smíchov
Lokalita: Praha 5 – Smíchov
Investor: APARTS, s.r.o.
Zhotovitel: závod 02, divize Pozemní stavitelství závod Čechy, Skanska a.s.
Projektant: L.Z Atelier, s.r.o.
Doba výstavby: leden 2008 – prosinec 2009
Cena: 294 milionů Kč

 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]