Zpět

Koncept Crystal Speed HardeningTM vyvinutý společností BASF urychluje tvrdnutí betonu

Společnost BASF představila svůj nový koncept nazvaný Crystal Speed HardeningTM určený pro výrobce prefabrikátů a stavitele. Základem konceptu je unikátní akcelerátor tvrdnutí X-SEED ® 100, který výrazně urychluje tvrdnutí betonu v první fázi (6-12 hodin). Díky tomu dochází k minimálně dvojnásobné síle tuhnutí při nízkých i vyšších okolních teplotách.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Oproti tradičním metodám urychlování tuhnutí jako je využívání tepla či běžných urychlovačů, X-SEED ® 100 nemá negativní vliv na konečné konstrukční vlastnosti betonu. Kromě toho šetří čas a má pozitivní vliv na energetickou účinnost, neboť nabízí výrazné snížení celkových nákladů. „S novým konceptem Crystal Speed Hardening společnost BASF reaguje na potřeby stavebního průmyslu udržitelné výroby,“ prohlásil dr. Uwe Holland, ředitel marketingu přísad do betonu pro region Evropy.

X-SEED 100 sestává ze synteticky vyráběných krystalových zrn, která jsou v tekuté formě a zlepšují tvrdnutí betonové směsi. Látka zvyšuje kvalitu ztvrdlé betonové hmoty a dodává betonu vyšší životnost a odolnost. Nový koncept přesahuje a posiluje všechna stávající řešení a je plně kompatibilní s technologiemi přísad dosud vyvinutými ve společnosti BASF.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]