Zpět

KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL představuje dvě novinky: technologii komprese vzduchu a dávkovač utěrek SCOTT Slimroll

Globální dodavatel hygienických výrobků KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL představuje hned dvě novinky. Jednu technologickou – technologii komprese vzduchu, druhou produktovou – utěrky a dávkovač utěrek SCOTT Slimroll. Obě novinky přinášejí vyšší finanční úspory a také menší ekologickou zátěž.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Nová technologie komprese vzduchu
Pomocí nové technologie komprese vzduchu je možné v každém balení získat až o 18 % papírových ručníků víc, což přináší řadu komerčních a ekologických výhod. Společnost pomocí komprese vysává vzduch z hotových balení papírových ručníků. Díky tomu se na objímku nebo roli vejde víc papíru, proto balení obsahuje více ručníků. Výsledkem jsou nižší nároky na distribuci a skladování, méně odpadu a méně časté doplňování výdejních zásobníků .

Tato technologie se používá u celé řady 11 papírových ručníků značek KLEENEX a SCOTT vyráběných z vysoce savé tkaniny AIRFLEX Fabric patentovanou technologií společnosti KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL. Komprese umožňuje zabalit do jednoho balení o 7 % až 18 % ručníků více v závislosti na konkrétním produktu.

Výhody použití metody komprese při balení papírových ručníků:

  • Komprese nabízí výhody z hlediska udržitelnosti i praktičnosti. Z hlediska životního prostředí to znamená více ručníků při jedné nakládce, a tedy méně kamionů na silnicích.
  • Zároveň se snižuje množství odpadu z obalových materiálů.
  • Menší skladovací prostor nutný pro uchování stejného množství ručníků.
  • Více ručníků v každém balení nebo na každé roli znamená méně časté doplňování
  • Tkanina AIRFLEX Fabric má o 15 % nižší spotřebu dřevitého vlákna než standardní materiál, což doplňuje výhody komprese z hlediska udržitelnosti.

Komprese nemá žádný negativní dopad na užitné vlastnosti ručníků vyrobených z tkaniny AIRFLEX Fabric, které i nadále nabízejí vynikající savost a pevnost a vynikající úroveň hygieny a pohodlí.

Využití kompresní technologie při balení papírových ručníků značek KLEENEX a SCOTT je součástí širší iniciativy společnosti KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL v oblasti udržitelnosti, která se nazývá REDUCE TODAY, RESPECT TOMORROW. Společnost v rámci tohoto programu snižuje svůj dopad na životní prostředí tím, že zkoumá celý životní cyklus svých výrobků od zdroje až po likvidaci.

Lisa Morden, globální manažerka udržitelnosti ve společnosti KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL, vysvětluje: „Heslo REDUCE TODAY, RESPECT TOMORROW představuje přístup společnosti KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL k trvale udržitelnému rozvoji. Vycházíme z toho, že pochopení využívání zdrojů v současnosti utváří svět zítřka. Vede nás to k důrazu na snižování spotřeby ve všech fázích životního cyklu výrobku – od návrhu a výroby až po distribuci a likvidaci. Omezování je klíčem ke snižování dopadu naší činnosti a činnosti našich zákazníků na životní prostředí.“

Utěrky a dávkovač SCOTT Slimroll
Utěrky a dávkovač SCOTT Slimroll se dají použít všude tam, kde byly doposud umístěny pouze systémy se skládanými utěrkami. Systém Slimroll, který zabírá o 50 % méně prostoru, poskytuje totožnou kapacitu a zároveň výhody nízkých užitných nákladů systému v rolích. Nabízí tak nejlepší úsporné řešení pro umývárny s omezeným místem na stěně.

Každá role je 165 m dlouhá a poskytuje až 700 utěrek. Dávkovač Slimroll je vybaven mechanismem kontrolovaného dávkování a poskytuje utěrky dlouhé 25 cm, což snižuje spotřebu utěrek a zabraňuje v jejich plýtvání. Plýtvání dále snižuje i použití kotoučů s přesně nastavenou délkou vydávaných utěrek.

Utěrky jsou vyrobeny z tkaniny AIRFLEX s vynikající savostí a velkou pevností. Uživatel se tak dotýká pouze utěrky, kterou používá zcela sám, a celý systém je tak maximálně hygienický.