Zpět 4 fotografie

Jak ošetřovat dýhované dveře?

Rok se naklonil do své poslední čtvrtiny a pomalu se blíží období Vánoc, ke kterému většina dětí vzhlíží s očekáváním a dychtivostí, zatímco většina dospělých spíše očekává starosti a další návaly práce. Jednou z příčin, proč je pro ženy představa blížícího se adventu spíše stresující, je i každoroční součást předvánočního času – velký úklid. Dnes Vám poradíme, jak čistit dýhované dveře.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Pokud jsou součástí vašeho bytu dýhované dveře, vyplatí se věnovat jejich údržbě pozornost, aby nedošlo k poškození dýhy a dveře zůstaly nejen čisté, ale i krásné po dlouhou dobu. Například v sortimentu tradičního českého výrobce dýhovaných dveří SAPELI, můžete najít speciální řadu produktů pro ošetřování právě tohoto typu dveří.

S odstraněním nečistot vám pomůže mýdlový čistič s obsahem kokosového mýdla. Výhodou tohoto čističe je jeho univerzálnost – můžete ho použít jak na dveře, leptaná i pískovaná skla v nich, tak na lakovaný i nelakovaný nábytek, parkety, dřevěné obložení apod. Mezi jeho zajímavé vlastnosti patří jeho schopnost oživit barvu a vzor dřeva i vytvoření jednolitého saténově lesklého povrchu beze skvrn. Navíc vytváří na ošetřeném povrchu antistatický náboj, který zabraňuje usazování prachu, takže čištění nebude potřeba opakovat příliš často. Pro dosažení vysokého lesku dýhovaných dveří a vytvoření ochranného filmu na vyčištěných plochách můžete na vyčištěné plochy nanést leštěnku s akrylátem obsahující včelí vosk. Pro zvýšení účinku všech čistících prostředků použijte speciální leštící utěrku SAPELI, která je zároveň použitelná i na další plochy v domácnosti – např. pro čištění skel, zrcadel či keramických obkladů. „V žádném případě nedoporučujeme použít k čištění dýhovaných dveří čisticí prostředky s abrazivními přísadami,“ říká ing. Ota Meissner, marketingový vedoucí SAPELI, a. s.

Doufáme, že pokud přece jen i letos podlehnete, a navzdory nedostatku času a sil, se pustíte do velkého předvánočního úklidu, naše rady vám pomohou při čištění a ošetřování přírodních dřevěných a dýhovaných ploch. Využít je ostatně můžete i v jiných ročních obdobích.

Tip na závěr:
Při údržbě dveří nezapomínejte ani na dveřní závěsy a zámek. Pro tyto komponenty společnost SAPELI připravila speciální olej na zámky a závěsy, který dokáže ochránit běžné konstrukční materiály před korozí.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]