Zpět 3 fotografie

FINEP zkolaudoval první dvě etapy bratislavského projektu Jégeho alej

Koncem letošního roku se začnou do objektu stěhovat majitelé 506 bytů a apartmánů o celkové rozloze 31 000 m2. Jégeho alej nabízí širokou paletu bytů a apartmánů od 1+kk vyšší střední třídy po luxusní mezonety s výhledem na Bratislavu. I přes ekonomickou krizi zájemci skoupili 80 procent bytů před kolaudací.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

„Jégeho alej patří mezi nejperspektivnější slovenské developerské projekty. Přes pokles poptávky zapříčiněný ekonomickou krizí je v současnosti prodáno 80 procent apartmánových a bytových jednotek. Další vlnu zájmu očekáváme po dokončení stavby, kdy se o byty budou zajímat konzervativní zákazníci nakupující hotové prostory,“ říká tisková mluvčí FINEP Pavla Temrová. Podle jejích slov vysoké prodeje Jégeho aleje dokazují, že kvalitní developerský projekt za dobrou cenu si svého kupce najde i v době nejisté ekonomické situace.

Jégeho alej je polyfunkční objekt, v atraktivní bratislavské části Ružinov, kombinující architektonicky zajímavé rezidenční bydlení a komerční prostory. „Klienty na Jégeho aleji láká po všech stránkách dobrá lokalita. Komplex se nachází blízko centra města a je obklopen sítí obchodů i veřejných zařízení pro trávení volného času. V době poklesu poptávky se stává dobrá lokalita dělicí čárou mezi úspěšnými a neúspěšnými projekty,“ sděluje Pavla Temrová.

Dvě dokončené etapy Jégeho aleje nabízejí 506 bytů a apartmánů o čisté obytné ploše zhruba 31 000 m2. Dalších 3500 m2 je rozděleno mezi 458 podzemních garážových stání a 16 komerčních prostor. Rezidence Jégeho alej poskytne celkově ve čtyřech etapách více než osm set bytů.

Projekt Jégeho alej splňuje kritéria energetické náročnosti kladené na pasivní domy, které jsou mnohonásobně méně energeticky náročné než běžná zástavba. „Na slovenském trhu vnímáme růst zájmu o nízkoenergetické projekty. Lidé jsou ochotni navýšit investici potřebnou k nákupu bydlení výměnou za úspornější užívání nemovitosti,“ uvádí Pavla Temrová.

Jégeho alej je architektonicky členitá deseti až patnácti podlažní stavba zakončená 21 podlažní věží. Ve věži se nacházejí tři exkluzivní byty o velikosti 158 až 211 čtverečních metrů s mimořádným výhledem na slovenskou metropoli.

Projekt Jégeho alej pochází z dílny architektonické kanceláře Helika. Stavební práce realizuje dodavatel TCHAS. Spoluinvestorem stavby jsou Czech and Slovak Property Fund ze skupiny České spořitelny a společnost P&PARK, financující bankou je VÚB.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]