Zpět 7 fotografií

Dveře SAPELI v roce 2010 přináší kámen i vacuo technologie

Kamenná dýha, vakuové lisování, odolnost proti vodě, lamelové dveře v moderním designu, vysoký lesk. To jsou namátkou novinky, které připravil pro letošní rok největší český výrobce interiérových dveří, polenská společnost SAPELI.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

3D dveře VACUO
Vakuová technologie lisování je pro dveře zcela atypickým způsobem zpracování jejich foliovaného povrchu. „Povrchový materiál nezalisováváme klasicky, ale za pomoci vakua. Pokud tento děj použijeme s kvalitní PVC fólií a vyprofilovaným vzorem na dveřním křídle, pak vznikají dveře s vysoce kvalitativně dokončeným povrchem,“ uvádí Ing. Petr Klíma, vedoucí technické přípravy výroby SAPELI. Vybírat lze z pěti barevných provedení fólie, a to bílé, ledově modré, cihlové, vanilkové a meruňkové. Tato technologie je zastoupena dvěma modelovými řadami PIXEL a BUCO. Dveřní křídlo PIXEL, nebo také dveře vlastní fantazie jak se jim přezdívá, může na svém povrchu nést jakýkoliv individuelně navržený motiv. V hotelích a kancelářích lze na dveře místo obrázku vyfrézovat například číslo pokoje, nápis či jmenovku. Dveře BUCO se vyznačují zdobením ve formě geometrických tvarů (kruhové nebo čtvercové), které jsou do plochy dveřního křídla buď vyfrézované, anebo jsou do něj vsazené ve formě detailů z mléčného nebo čirého plexiskla. U prosklených modelů jsou geometrické motivy vypískovány přímo na skleněné výplni.

Kamenné dveře SAPSTONE
Již název dává tušit, že v případě tohoto dveřního křídla nebude hrát dřevo hlavní roli. To bylo použito pouze na výrobu vnitřní konstrukce. „Povrch těchto dveří je tvořen speciálně upraveným přírodním kamenem břidlice, který je posléze lepen na dveřovku. Zákazníci si mohou vybírat z dvou barevných provedení. Antracitově černé varianty s názvem LÁVA a barevné varianty nesoucí pojmenování PODZIM. „Je jasné, že dveřní křídlo má vyšší hmotnost, a proto například kování pro dveře SAPSTONE bylo testováno na maximální úrovni, abychom dostáli naší deklarované kvality produktů,“ informuje Ing. Klíma. Dveře řady SAPSTONE jsou doplněny hliníkovými hranami, hranatými závěsy METRIK nebo 3D závěsy TECTUS pro bezpolodrážkové provedení. „Designově se k těmto dveřím určitě hodí zárubně METALIK nebo alespoň zárubně s kovolaminátovým povrchem, které dokonale imitují broušený nerezový povrch. Nicméně, zajímavou kombinací může být samozřejmě i standardní dýhované provedení. Vždyť kámen a dřevo k sobě, coby přírodní materiály, rozhodně patří,“ doplňuje Mgr. Ota Meissner, vedoucí marketingu SAPELI, a.s.

NEPTUN – dveře pro vodní hrátky

Problém, jakými dveřmi osadit prostory, kde se může dveřní křídlo přímo setkat s mokrem nebo dokonce s vodou, je již vyřešen. Pořiďte si dveře NEPTUN – dveře do mokra. Díky speciálnímu materiálu na bázi polyuretanu a laminátu, ze kterého jsou vyrobeny, absolutně nereagují na vlhkost. Nemusíme se jej proto bát umístit do mokřejších sklepů, vlhkých provozů vodáren nebo šaten a zázemí bazénů, kde ke styku s vodou dochází zcela běžně. Dveře jsou nabízeny v široké barevné škále HPL laminátu EGGER. Speciální zárubní, vhodnou pro právě tento model, je zárubeň NEPTUN s kovolaminátovým povrchem v provedení OBTUS a NORMAL, samozřejmě opět se speciální úpravou do mokra.

Lamelové dveře LOTOS
„Lamelový způsob otevírání zažívá v posledním období svoji renesanci. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli přidat do naší původní nabídky dveří také modely LOTOS a NOTE, které naši zákazníci, v otočném provedení, staví na špici prodejnosti. Navíc jsme lamelové dveře dosud nabízeli pouze v dýhovaném provedení a od letošního roku se k němu přidává i mechanicky odolnější CPL laminát,“ informuje Mgr. Meissner.

Dílčí novinky SAPELI

  • Dveře METALIK v posuvném provedení AVANZA – loňský model dveří s odlehčenou hliníkovou konstrukcí zaujal a dveře METALIK se postupně stávají vyhledávaným modelem trendového dveřního křídla. Původní otočné provedení je v letošním roce rozšířeno o posuvnou variantu po stěně typu AVANZA, která má dorazy s pneumatickým tlumením a kování umožňující aretaci dveřního křídla v zavřeném i otevřeném stavu.
  • Nové povrchy vysokého lesku pro modelovou řadu dveří GLANZ – rok 2010 přináší nové odstíny stříbrné, lehce zlatavé champagne a čokoládově hnědé. Navíc povrch GLANZ ve vysokém lesku ponese i modelová řada dveří LOTOS, která na dveřním křídle nese kovové proužky zapuštěné v ploše.
  • Bílý CPL povrch je z původní jedné varianty nabízen ve třech strukturách, a to hladce bílé, perličce a dřevním póru.
  • Americký ořech byl dříve nabízen pouze v dýze. Nyní se tato atraktivně vypadající dřevina rozšířila i na foliované a CPL provedení.
  • Průsvitné dveřní výplně jsou od letošního roku rozšířeny o sklo WOOD, které imituje strukturu dřeva a ART výplně ve variantách NATUR a GINGO.
  • Obklad kovové zárubně, tzv. OKZ systém, je využíván při rekonstrukcích, kde majitelé nechtějí hrubé stavební úpravy. Dosud byl tento sortiment omezen na standardní provedení NORMAL a letošní rok nabízí i rohové spojení modernějšího rázu, tzv. na tupo – zárubeň OKZ OBTUS. Ovšem OKZ zárubně od letošního roku prošly dalším technologickým zdokonalením a nově je do nich možné osadit i celoskleněné dveře.
  • Lehčí a tišší dovírání dveří. To jsou hlavní výhody zámku s magnetickou střelkou, který je v letošním roce představen jak pro polodrážkový, tak i bezpolodrážkový dveřní komplet. Principiálně vše funguje na bázi magnetu na zárubni, který střelku v případě přiblížení dveří vytáhne.
  • Z hlediska zajištění bezpečnosti je skutečně nedocenitelné digitální kukátko. Poskytuje totiž jasný obraz prostoru přede dveřmi a nelze jím nahlížet z vnějšího prostoru do místnosti, jako u standardních kukátek. Tuto novinku ocení zejména malé děti a starší osoby.

     

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]