Zpět

Dům snů pokračuje – tentokrát na veletrhu Dřevostavby 2010!

25. února se otevřou brány Pražského veletržního areálu v Letňanech pro již pátý ročník úspěšného projektu Dřevostavby 2010, jehož cílem je prezentovat laické i odborné veřejnosti možnosti a novinky v oboru využití dřeva ve stavebnictví. Jedná se o největší veletrh tohoto druhu v České republice, v rámci doprovodného programu se mimo jiné uskuteční vyhlášení výsledků soutěže Dřevěný dům a bude představen projekt „Dům snů pro každého“ navazující na úspěšnou reality show, ve které soutěžní páry bojovaly o vytoužený dům.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Ve dnech 25. – 28. února 2010 se v areálu PVA Letňany Praha s veletrhem Dřevostavby souběžně uskuteční hned několik veletrhů: Moderní vytápění, Aquaset, Nový byt a dům, Zahradní nábytek, Floor expo, Moderní nábytek a Dřevotechnika. „Začátky veletrhu Dřevostavby nebyly příliš jednoduché – kromě rezervovaného přístupu potenciálních vystavovatelů jsme naráželi i na vlažný zájem oborových sdružení. Nakonec se nám pro první ročník veletrhu podařilo získat více než 50 vystavovatelů, jejichž počet se za čtyři roky zvýšil téměř čtyřikrát! V letošním roce tak přivítáme 187 vystavovatelů z 10 zemí Evropy. Generálním partnerem veletrhu se stala Asociace dodavatelů montovaných domů a dokonce vznikl samostatný katalog pod názvem Přehled dřevostaveb,“ uvedl Martin Přívětivý, manager veletrhu.

Nedílnou součástí projektu jsou i doprovodné programy. Pátý jubilejní ročník veletrhu Dřevostavby jich představí hned několik:

SALON DŘEVOSTAVEB 2010
Salon dřevostaveb je unikátní nesoutěžní přehlídka nejzajímavějších dřevostaveb realizovaných za poslední kalendářní rok v České republice. Cílem je zviditelňovat kvalitní realizace a poutavou formou široké laické i odborné veřejnosti ukázat cestu dřevěné architektury, která je odpovědná k životnímu prostředí a zároveň nerezignuje na kvalitu architektury a designu.

DŘEVĚNÝ DŮM 2010
Letos poprvé proběhne na veletrhu Dřevostavby veřejné vyhlášení soutěže Dřevěný dům. Organizátoři přidali pro zpopularizování soutěže samostatnou kategorii: Realizovaný energeticky úsporný dům. Smyslem soutěže je podpořit snahy o využití dřeva v českém stavebnictví. Vlastní soutěž je otevřena pro široké spektrum uchazečů: Stavební firmy, architekty, stavební inženýry, studenty a všechny ostatní zájemce se zkušenostmi v projektování dřevostaveb.

DŮM SNŮ PRO KAŽDÉHO
Televize Nova odvysílala na podzim minulého roku reality show Dům snů. Divácky velmi úspěšný projekt s prvky reality show, ve kterém soutěžily vybrané páry o postavený Dům snů, již má své vítěze. Tím ale nekončí – na soutěž navazuje „DŮM SNŮ pro každého“, protože dům snů přece může mít každý! Na veletrhu Dřevostavby návštěvníci naleznou nejen společnosti, které se na projektu podílely a budou se tak moci přesvědčit o kvalitách dřevostaveb. Připraveny jsou rovněž bloky přednášek, k dispozici bude také poradenské centrum. „DŮM SNŮ pro každého“ je zároveň setkáním architektů, stavebníků a možná i vítězů reality show!

Veletrh Dřevostavby proběhne společně s dalšími veletrhy ve dnech 25. – 28. 2. 2010 na výstavišti PVA Letňany, otevírací hodiny: Čt, Pá, So: 10.00 – 18.00, Ne: 10.00 – 16.00

Podrobné informace k veletrhu jsou k dispozici www.drevostavby.eu.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]