Zpět 1 fotografie

Dokončení komplexu Jégého alej

První z řady zahraničních rezidenčních projektů stavební skupiny TCHAS zdárně dokončil závod UNIPS Ostrava ve spolupráci se slovenskou dceřinou společností Špeciálne činnosti. První a druhá etapa výstavby obytného multifunkčního komplexu Jégého alej v Bratislavě představuje 506 bytů a apartmánů, splňujících nejvyšší požadavky na moderní bydlení.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Projekt nadnárodního developera FINEP, navržený pražskou architektonickou a projekční kanceláří Helika, byl zhmotněn ve dva 15patrové obytné bloky. Nad nimi ční jako dominanta 21podlažní „věž“. Polyfunkční dílo v přepočtené hodnotě téměř 1 miliardy korun vyrostlo v centru slovenské metropole v rezidenční čtvrti Ružinov.

Vnitřní část komplexu nabídne oddychovou zónu se zelenou střechou v úrovni druhého nadzemního podlaží, parkem, náměstím a fontánou. Samotné byty – od jednopokojových s plochou cca 40 m2 až po mezonetové o rozloze cca 200 m2 – se nacházejí od druhého nadzemního podlaží výše.

Apartmány ve druhém patře disponují i vlastní předzahrádkou. Výhodou velkometrážních bytů, situovaných v 19. až 21. podlaží nejvyššího obytného bloku, je kromě top standardu vybavení také krásný výhled na panorama Bratislavy.