Zpět 1 fotografie

Další úspěšný projekt JRD v prodeji

Společnost JRD zahájila v červenci letošního roku výstavbu nízkoenergetického bytového projektu Viladomy U Obory v pražské Uhříněvsi. Projekt nabízí 38 bytových jednotek ve třech viladomech, z nichž je již 70 % prodáno. Jedná se tak o další nízkoenergetický bytový objekt, který jen potvrzuje stále rostoucí zájem o nízkoenergetické byty v energetické třídě A.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Projekt Viladomy U Obory je v pořadí již desátým nízkoenergetickým bytovým projektem developerské společnosti JRD.

Areál je tvořen třemi vilovými domy a nabízí celkem 38 bytů v nadstandardní kvalitě o velikosti 2+kk až 4+kk s obytnou plochou od 44 m2 do 111 m2, každý s vlastní předzahrádkou, terasou nebo balkónem. Tento projekt, stejně jako všechny ostatní realizované společností JRD, bude navíc označen energetickým štítkem třídy A, což zaručuje výraznou úsporu energií a vysokou kvalitu provedení. Cena bytů se pohybuje od 43 000 Kč za metr čtvereční. Dokončení projektu je plánováno na podzim 2010.

V současné situaci na trhu se developerovi s projektem Viladomy U Obory podařil zcela unikátní výsledek – v tuto chvíli, tedy 2 měsíce po zahájení stavby, je vyprodáno 70 % bytů. Jan Řežáb, jednatel společnosti tento stav komentuje: „U většiny našich projektů je standardní, že jsou vyprodány již před dokončením hrubé stavby. Úspěch v případě projektu Viladomy U Obory vidím v dlouhodobém důrazu společnosti na kvalitu provedené stavby, použitých materiálech a výběru vhodné lokality. Jsme rádi, že klienti, kteří si od nás již byt koupili, doporučují naši společnost svým známým nebo třeba i uvažují o koupi dalšího bytu také od nás. To je pro nás důkaz, že naši klienti jsou spokojeni.“

Viladomy u Obory přímo navazují na přírodní rezervaci, jsou situovány v nejklidnější oblasti pražské městské části Uhříněves, s výhledem do zeleně. V jejich bezprostřední blízkosti jsou park Obora a Podleský rybník, nicméně poloha mimo centrum hlavního města nabízí také kvalitní občanskou vybavenost včetně rozsáhlých nákupních a sportovních možností. Tento projekt nadchne všechny, kdo chtějí žít v souladu s přírodou a podporují „zelený život“.

Projekt Viladomy U Obory navazuje na sérii úspěšných projektů realizovaných v blízké lokalitě pražských Dolních Měcholup. Právě zde byl na začátku léta zkolaudován a předán klientům dosud největší nízkoenergetický projekt v ČR – Nízkoenergetický bytový areál Rezidence Dolní Měcholupy. Ten obsahuje 43 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk a dva nebytové prostory. I tento projekt byl zrealizován v energetické třídě A, kromě velmi komfortního bydlení daného použitím vyspělých technologií tak nabízí výrazné finanční úspory na vytápění a ohřev vody. Střechy nad schodišti jsou osazeny solárně termickými kolektory napojenými na zásobníky ohřevu teplé vody, jižní části šikmých střech pak fotovoltaickými systémy o celkovém instalovaném výkonu cca 25 KWp.

Součástí projektu je také takzvaný „nulový“ byt, tedy byt, u kterého jsou celkové tepelné ztráty v rovnováze s tepelnými zisky. Byt je o velikosti 175 m2, se zahradou 700 m2. V tomto bytě probíhají ve spolupráci s pražskou ČVUT dva výzkumy – instalace měřící soustavy a následné měření a instalace soustavy kombinovaných termicko-fotovoltaických kolektorů. Cílem této spolupráce je ověření investičně náročných řešení s ohledem na jejich efektivitu, zvýšení uživatelského komfortu, energetickou návratnost jednotlivých prvků a jejich reálné využití při provozu.

Více informací o projektech společnosti JRD naleznete na www.jrd.cz.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]