Zpět 4 fotografie

CUBE je nová tvář a koncepce administrativní budovy Koospol

Architektonicky zajímavá a odborníky i širokou veřejností ceněná budova Koospol, později známá jako T-Mobile a Citibank, dostává nyní novou tvář a koncepci v elegantním a jednoduchém stylu. Administrativní budova, která je ve vlastnictví společnosti Pramerica a nabízí více než 20 000 m2 užitné plochy v sedmi patrech a přilehlých budovách, ponese název CUBE Office Center Prague 6 a bude se pyšnit stylově jednotnou elegancí i praktickou funkčností. Od konce března 2011 bude nabízet ve skvělé lokalitě kvalitní zázemí kancelářím a dalším komerčním prostorům. Na nové koncepci a využití se spolu s majitelem podílejí společnosti IMPACT-CORTI a.s. a Strategic Property Investors s.r.o. (SPI).

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

V klidném prostředí Veleslavína nedaleko Šáreckého údolí, byla v letech 1975 – 1977 podle projektu architektů Stanislava France, Jana Nováčka a Vladimíra Fencla vybudována při dnešní Evropské ulici konstrukčně zajímavá administrativní budova Koospolu. „Budova nyní dostává podobu moderního administrativního centra CUBE Office Center na lukrativní trase z centra Prahy na ruzyňské mezinárodní letiště,“ říká Frank Loehrig, Asset manager společnosti Pramerica a dodává „Dopravní dostupnost se ještě zlepší v roce 2014, kdy bude prodloužena trasa metra A až do stanice Nádraží Veleslavín.“

Úprava hlavního vstupu a přilehlých prostor se snaží udržet charakteristický výraz budovy a navázat na něj pomocí dnes dostupných materiálů. Obě stávající dvojramenná schodiště vedoucí od suterénu k hlavnímu vstupu budou nahrazována vzdušnějšími a reprezentativnějšími jednoramennými schodišti s lehkým skleněným zábradlím. V bezprostředním okolí budovy dojde k rozšíření chodníku a výměně chodníkové dlažby za kamennou pražskou mozaiku. Osvětlení prostoru před budovou zajistí stojací lampy spolu se zavěšenými svítidly nad vstupem a schodišťovými rameny. Betonové pilíře před hlavním vchodem získají obkladem nový vzhled a novou funkci. Kromě základní nosné funkce budou plnit i roli informačních panelů. Obložení pásy z „Cortenového“ předzrezavělého plechu reaguje strukturou a výrazností na tvář celého objektu a jeho naoranžovělá barva koresponduje s barvou loga CUBE. Zde budou také umístěny pásy s reklamními logy nájemců. Zeleň v okolí bude upravena, aby dotvářela celkový dojem z budovy. Objekt je vybaven výraznými logy CUBE, zejména dvěma velkými exempláři na střeše objektu (v jihovýchodním a jihozápadním rohu) o velikosti 9 x 3,2 m a jedním logem na hranolu nad vstupem do objektu. Jejich funkci bude umocňovat výrazné osvětlení.

Stejně jako loga bude celá budova CUBE v nočních hodinách působivě nasvícena. Osvícením vynikne dominující hmota kostky. Vnější okraje pilířů zvýrazní shora reflektorem vyzařujícím oranžovou barvu. U nově vybudovaných schodišť budou rozmístěny na každé starně dvě čtyřmetrové stojací lampy. Na každém třetím schodišťovém stupni bude v ose podstupnice umístěno zapuštěné LED svítidlo. Celá budova bude nakonec reprezentativně osvětlena v pravidelném rastru rozmístěnými svítidly upevněnými na slunolamech.

Co se týče technického řešení, podlahy budou oproti původnímu srovnány do jedné výškové úrovně. Podlahu atria vydláždí velkoformátové keramické dlaždice. Stěny a sloupy budou mít povrch ze sádrové omítky, stěny barvy bílé a sloupy šedé. Řešení doplní obklad částí stěn dřevěnými deskami, například ze štípaného bambusu. V atriu budou na lankách v nepravidelném uspořádání zavěšeny osvětlovací kostky a tyčové konstrukce z omyvatelného textilního materiálu. Kostky budou různé velikosti a převážně bílé barvy, pouze jedna z nich v barvě loga – oranžová.

„Prostor má být po rekonstrukci maximálně přehledný a jednoduchý. Lze jej pak rozdělit do několika logických samostatných částí: atrium s recepcí, lounge a oddělenými zasedacími místnostmi, komunikační chodba po obvodu atria s přilehlým občerstvením, copy centrem, kiosek s tiskovinami, místnost bezpečnostní služby, sociální zařízení či výtahová chodba,“ těší se na finální podobu Gilles Oulevey, ředitel marketingu společnosti IMPACT-CORTI.

Na severní starně objektu bude nově vybudována také jídelní a odpočinková terasa. Nesena má být lehkou konstrukcí tvořenou profily a upevněna betonovými patkami. Vstupovat se na ni bude dvoukřídlými prosklenými dveřmi a její povrch pokryje odolné dřevo. Terasa přímo komunikuje také s nejbližším okolím, povede na ní totiž uzavíratelný vstup z venku.

Společnost Pramerica je realitní pobočkou americké finanční a pojišťovací společnosti Corporation Prudential Financial. Tato společnost po celém světě již více než 38 let nabízí široké spektrum investičních služeb a produktů. Společnost IMPACT-CORTI a.s. je jedním z lídrů v oblasti nemovitostí v Praze poskytující komplexní služby. Jejími klienty jsou zahraniční i domácí investoři a vlastníci nemovitostí. Společnost Strategic Property Investments byla založena v roce 2009 a zaměřuje se na profesionální poradenství v oblasti nemovitostí hlavně pro nadnárodní investory z německy mluvících zemí.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]