Zpět 2 fotografie

CODECO v Kazachstánu – ocenění za nejlepší projekt

Exkluzivní rezidenční projekt CZECH TERRACES, který v největším kazašském městě Almaty realizuje developerská společnost CODECO, získal letos na podzim významné ocenění Svazu architektů Republiky Kazachstán. V republikové soutěži o nejlepší architektonické dílo v rozmezí let 2007 – 2010 obsadil první místo.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Za architektonický návrh netypicky řešeného bytového domu s luxusními byty podle investorského zadání CODECO obdrželi architekti studia Casua pod vedením Olega Hamana nejvyšší ocenění Svazu architektů Republiky Kazachstán. „Rozhodli jsme se vstoupit na místní trh s projektem luxusního bydlení v evropském stylu, který zatím není v Kazachstánu příliš obvyklý. Kromě vysokého standardu dispozičního řešení a architektonického ztvárnění nám také velmi záleží na úrovni designu všech detailů stavby a použitých materiálů. Velmi si vážíme získaného ocenění i proto, že potvrdilo správnost naší společné snahy,“ vysvětluje Zaida Ospanova, výkonná ředitelka společnosti CODECO KAZACHSTAN.

Bytový dům vyroste na kopci Kok Tobe v reprezentativní čtvrti Medeuski v blízkosti centra města. Obyvatelům nabídne jedinečné panoramatické výhledy na město ležící pod ním i na kazašskou přírodu, neboť město Almaty leží přímo při úpatí pohoří Ťan–šan. CZECH TERRACES je koncipován jako komorní projekt, který majitelům kromě vysokého standardu poskytne i žádané soukromí. Ke každé z bytových jednotek ve velkorysých dispozicích od 120 do 240 m2 bude náležet terasa a dvě parkovací stání v podzemní garáži. Společné prostory disponují například recepcí, prádelnou, místností pro kola či kočárky. Generálním dodavatelem se stala společnost ČKD PRAHA DIZ, která bude na projektu spolupracovat s místními subdodavateli. V listopadu tohoto roku byly zahájeny práce na inženýrských sítích a na jaře příštího roku začnou stavební práce na vlastní budově. Dokončení výstavby je plánováno na léto 2012. Na začátku prosince budou spuštěny webové stránky projektu v ruském jazyce www.czech-terraces.com.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]