Zpět 1 fotografie

Čištění celoskleněných dveří

V adventním čase přichází ve většině domácností na řadu ženami nepříliš oblíbený předvánoční úklid. V jeho rámci dochází k očistě veškerých větších ploch v domácnosti, mezi něž můžeme jistě počítat i skleněné prvky v interiéru. A my přinášíme radu, jak je co nejlépe ošetřit.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Možná si pomyslíte, že to není žádná věda, vždyť na trhu je široká škála prostředků k čištění skel. Ovšem ne všechny se hodí na každý druh skla. U běžných čirých skel není žádný problém, protože pro ně můžete použít obvyklé mýdlové čističe nebo přípravky s obsahem alkoholu, které případně lze nahradit použitím speciální mikrovláknové utěrky.

„Pokud máte doma skla leptaná, tedy skla povrchově zpracovávaná, určitě doporučuji jejich umytí celoplošně, nikoli pouze na znečištěném místě. Sklo umývejte lehkým krouživým pohybem, přičemž není nutné používat velké množství vody. Povrch skla nechte vyschnout pozvolně přirozenou cestou,“ radí paní Jana Vitešníková, ředitelka společnosti VV SKLO s.r.o., která se zabývá výrobou celoskleněných interiérových dveří a stěn. Obdobně je třeba postupovat i v případě pískovaných skel, která po umytí raději do sucha utřete. Pro oba typy skel lze používat běžné saponátové čističe, voda s přípravkem by však neměla příliš pěnit.

Věříme, že Vám naše rady pomohou vypořádat se údržbou a čištění skla v interiéru a že pro Vás budou užitečné i ve zbytku roku.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]