Zpět 2 fotografie

Chytré zasklení nahradí klimatizaci

Léto je tady a i když se někteří z nás rádi zahřejí na sluníčku, jistě se pak doma nechtějí cítit jako ve skleníku. Klimatizace ale není jediným řešením, jak mít doma i v letním parnu příjemně. Proměnit přehřátý interiér v prostředí s optimální teplotou (případně tepelnou pohodou) totiž dokáže i správně zvolené zasklení.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Znáte to určitě moc dobře, když rtuť teploměru stoupá nahoru, nedá se v některých místnostech vydržet. A klimatizace nemusí být pro všechny vyhledávaným řešením. K ochraně proti přehřívání místnosti vám může posloužit okenní zasklení se speciálními vlastnostmi, přesněji řečeno zasklení s tepelným zrcadlem, tzv. Heat Mirror. Takové sklo v letních měsících nechává teplo venku za sklem a přitom světlo pouští dovnitř. Všechno funguje díky chytrému řešení pokovené folie, která je umístěna v meziskelním prostoru a vytváří funkci polopropustného tepelného zrcadla. V zimě naopak odráží tepelné záření zpět do místnosti, takže šetří dvakrát a taková investice se určitě vyplatí.

Stejná folie se pro svoje výtečné protisluneční vlastnosti při udržení vysoké míry prostupu viditelného světla široce prosadila i na náročném trhu autoskel, vy ji však můžete využít všude tam, kde vám poslouží nastálo. Obzvlášť je funkce skel se speciální folií výhodná u velkoplošného zasklení jako jsou zimní zahrady, francouzská okna či celoskleněné fasády. Všude tam pak budete moci relaxovat v jakoukoliv denní hodinu a zároveň si přes sklo užívat žhavé letní paprsky. Komfort a tepelnou pohodu v takovém stylu si určitě nechá líbit každý.

Nemusíte se bát ani toho, že byste museli pro změnu k lepšímu svá stará okna vybourávat. Zasklení s mezisklelní folií Heat Mirror, které se úspěšně využívá jak v USA, tak i v Evropě , si můžete nechat vyměnit do stávajících dřevěných eurooken, plastových či hliníkových oken. Montážníci výměnu zvládnou za jeden den. Takže pokud jste citliví na klimatizaci a hledáte přirozenější způsob, jak se i v létě těšit na tepelnou pohodu vašeho domu, jednoduše se poohlédněte po správném skle.

Slovo odborníka:
„Moderní technologií zasklení s mezisklelní folií Heat Mirror lze optimalizovat propustnost solárních zisků v širokém pásmu od vysoké pro velké nechráněné prosklené plochy, střešní okna a světlíky až po nízkou pro objekty vhodné k jímání solárních zisků, které se využívají v takzvaných inteligentních domech. Jednoduše řečeno, díky vhodné konfiguraci parametrů tohoto skla můžete šetřit jak v létě za nákladný provoz klimatizace, tak v zimě za vytápění a v přechodném období využívat zadarmo energie slunce,“ uvádí Ing. Jiří Dobrovolný, předseda představenstva českého výrobce Izolační skla, a.s.

Více informací naleznete na www.izolacniskla.cz.

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]