Zpět 2 fotografie

Byty Pod Hanspaulkou: Vyprodáno

Společnost CODECO, realizující luxusní bytový komplex Pod Hanspaulkou v Praze 6, úspěšně prodala již všechny byty. V nabídce bylo 32 jednotek ve čtyřech viladomech na prestižní adrese v dejvické čtvrti Hanspaulka.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

„Dokončením prodejů posledních volných bytů uzavíráme další kapitolu našich realizací a můžeme se plně soustředit na nové projekty,“ říká Martin Jan, ředitel obchodního a marketingového oddělení společnosti CODECO.

Luxusní bydlení Pod Hanspaulkou podle návrhu architektů Radima Hubičky a Petra Kahouna je v souladu se současnými trendy české architektury a zároveň vychází z funkcionalistické architektury 20. století. Perfektně tak zapadá do vilové zástavby čtvrti Hanspaulka v pražských Dejvicích a do její neopakovatelné atmosféry. „Hanspaulka a vůbec celá Praha 6 je pro nás velmi zajímavou lokalitou. Nabízí klidné bydlení v místě s historií a jedinečnou atmosférou v kombinaci s výbornou dopravní dostupností a občanskou vybaveností. V současnosti zde hledáme pozemky pro výstavbu obdobného bytového projektu,“ dodává Martin Jan.

Historie lokality sahá daleko do středověku a propůjčuje jí punc prestižní adresy. V 16. století zde byly vinice, jejichž jména nesou jednotlivé viladomy v projektu – Toulka, Diskaciátka, Durinka a Slavíkovská. V 18. století získal místní usedlost a pozemky Hans Paul Hippmann, po němž čtvrť dostala své jméno. Moderní doba vilovou čtvrť zásadně ovlivnila a zanechala po sobě přehlídku vynikajících architektonických staveb 20. a 30. let minulého století, spojených s řadou předních architektů té doby. Mnoho lidí má dnes Hanspaulku spojenou také s význačnými osobnostmi české umělecké sféry. Bydleli tu básníci František Halas a Jaroslav Seifert, král komiků Vlasta Burian, filmová hvězda Lída Baarová, malíř Cyril Bouda, dirigent Libor Pešek či zpěvák Ivan Hlas.

Projekt Pod Hanspaulkou byl v létě roku 2008 úspěšně zkolaudován a ještě na podzim se do něj začali stěhovat první obyvatelé. Čtyři viladomy obsahují celkem 32 luxusních prostorných bytových jednotek o dispozicích 3+kk až 5+kk a 3 nebytové prostory přičemž v jednom z nich je již rok úspěšně provozována soukromá lékařská ordinace. Ceny bytů se pohybovaly od 7,8 – 17 mil Kč vč. DPH.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]