Zpět 1 fotografie

Bytový projekt Jinonická vyhlídka na Praze 5 naplnil předprodeje a zahájil výstavbu

Komorní charakter, prémiová lokalita s vynikající dostupností, přísná efektivita prostor bytových jednotek, racionálně kalkulované ceny od 50 000 Kč za čtverečný metr včetně DPH, finančně silný developer, vhodně vybraná financující banka i generální dodavatel… To vše jsou parametry nového polyfunkčního projektu Jinonická vyhlídka na Praze 5, které přesvědčily takové množství klientů, aby mohla v těchto dnech začít jeho výstavba.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

A zároveň věrně charakterizují aktuální priority kupujících, kteří mnohem poučeněji přistupují k cenám a daleko obezřetněji i k zázemí bytového projektu. „Doba pročistila trh nových bytů i od hráčů z řad obchodníků z jiných oborů, kteří se po krátkodobé kariéře developerů zase stali jen odborníky ve svém oboru. Neustáli zvyšující se nároky financujících bank a také tlak ze strany klientů na kvalitu, a to nejen na tu stavební,“ hodnotí důsledky realitní krize Pavel Velebil z přední realitní kanceláře Tide Reality, která za 17 let existence zobchodovala více než 20 developerských projektů.

Právě Tide Reality je exkluzivním prodejcem Jinonické vyhlídky. Výstavbu projektu, v němž vznikne vedle 60 bytových jednotek rovněž zhruba 1 500 m2 kancelářských a maloobchodních prostor, zahájil na atraktivním pozemku generální dodavatel – Ross Holding a.s. První obyvatelé se budou moci nastěhovat v létě 2012. Celkový rozpočet stavby dosahuje 300 milionů korun a projektové financování poskytuje UniCredit Bank. Investorem a developerem projektu je ryze česká společnost TBIW a.s., která svěřila důvěru dvojici architektů – Architektonickému ateliéru Holub a TK atelieru. Veškeré další informace jsou k dispozici na www.jinonickavyhlidka.cz.

Jinonická vyhlídka nabízí několik výlučných prvků – nejen z pohledu těch zájemců, kteří preferují lokalitu Prahy 5. Vyrůstá totiž jen pár kroků od stanice metra „B“ Jinonice, odkud trvá cesta metrem do centra Prahy pouhých 10 minut. Dvě stě kroků od domu je mateřská, základní i vysoká škola a jednu zastávku metrem pak běžné služby denní potřeby; několik klientů se rovněž rekrutuje z řad zaměstnanců velkých administrativních celků v lokalitě – ať už jde o centrálu ČSOB v blízkém sousedství, nebo kancelářské objekty v okolí Nových Butovic. Pro klienty je mimo jiné podstatná jistota nízkého potenciálu další výstavby a lehce dosažitelná infrastruktura, včetně volnočasových aktivit. Do pěti minut od projektu je v lokalitě několik kvalitních fitness a wellness center s halovými sporty a bazény.

Projekt splňuje všechny nároky na moderní městské bydlení a nabízí nezbytný komfort v rámci dispozičního řešení a skladby bytů. Pro rodiny, páry i podnikatele připravili tvůrci projektu několik variant bytů 2+kk, úspornější i prostorné jednotky 3+kk i velkorysé čtyřpokojové rezidence. Společným jmenovatelem tu jsou balkony, terasy, či předzahrádky u každého bytu, kvalitní materiály, ale také bezpečný parking v podzemních garážích či promyšlená dispozice jednotek s dostatkem úložných prostor.

Na trhu nových bytů dnes obstojí developeři, kteří mají dostatek vlastního kapitálu pro vstup do projektového financování bank a natolik kvalitní produkt a promyšlenou strategii, se kterými naplní požadované předprodeje. „Projekt, který dnes má šanci zabodovat i u náročnější klientely, musí vynikat polohou, kvalitou výstavby a kompletní infrastrukturou. To je i případ projektu Jinonická vyhlídka na Praze 5, která během pár měsíců předprodeje získala klienty na čtvrtinu všech bytových jednotek. Zájem je rovnoměrně rozprostřen mezi menší byty i prostorné rodinné bydlení,“ shrnuje zástupce developerské společnosti TBIW a.s., Ing. Radim Hereš, podle nějž klienti již berou jako samozřejmost úhradu podstatné části kupní ceny (v případě Jinonické vyhlídky je to 70 %) až po kolaudaci projektu.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]