Zpět 9 fotografií

Bazén na zimu pod plachtou

Pokud máte na zahradě vlastní bazén, je na čase začít řešit jeho zazimování. Mimo jiné je třeba vyřešit i otázku, čím bazén na zimu zakrýt. Je ale možné využít na zimu stejnou plachtu, kterou používáme na letní zakrytí? Je vhodná samonavíjecí roleta? Má být plachta průsvitná či neprůsvitná? Takové a mnohé další otázky vás mohou při řešení tohoto problému napadnout. Jaké jsou tedy rozdíly mezi jednotlivými plachtami?

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

LETNÍ PLACHTA
Letní plachta slouží k zakrytí bazénu během sezóny. V době, kdy bazén nepoužíváme zabrání napadání nečistot do bazénu a pomůže udržet teplo nastřádané během dne. Není však určena na zazimování bazénu.

ZIMNÍ PLACHTA
Zimní plachta (cca 350 Kč/m2 bez DPH) je neprůsvitná a tím kromě ochrany před listím a jinými nečistotami brání i průniku světla, které (navzdory chladu a zimnímu období) podporuje rozmnožení řas a mikrobů. Je vyrobena z husté síťoviny, která zadrží nečistoty, ale propustí dešťovou vodu, takže nedojde k poškození nahromaděnou vodou. Na hladinu pod plachtu se umísťují ještě speciální plováky, které zmírní tlak ledu na bazénový skelet. (Desjoyaux)

UNIVERZÁLNÍ PLACHTA
Univerzální plachta Novaroll (cca 1 770 Kč/m2 bez DPH) nahradí letní i zimní plachtu a je ideální pro celoroční zakrývání bazénu. Kromě požadavku na bezpečnost plní i funkci tepelné izolace a ochrany před padajícími nečistotami. Je vyztužena hliníkovými nosníky a ukotvena do dlažby, čímž je zabezpečena proti posunu. Plachta se pokládá na obrubní kameny bez dotyku s vodní plochou a kromě izolace poskytuje ochranu proti pádu dětí či zvířat do vody. (Desjoyaux)

UNIVERZÁLNÍ TERMOIZOLAČNÍ PLACHTA
Termoizolační plachta má vynikající izolační schopnosti, pomocí kterých lze náklady na ohřev vody snížit až o neuvěřitelných 70 %. Trojvrstvá plachta od společnosti Desjoyaux má spodní vrstvu s pyramidální strukturou, která je odolná proti mikrobům a chemickým produktům, prostřední šestimilimetrovou vrstvu z polyetylenové pěny a horní vrstvu z polyetylenové fólie, jejíž struktura je zesílena textilním vláknem. (Desjoyaux)

ROLETY A NAVÍJECÍ SYSTÉMY
Tato řešení, velice praktická v letním období, mohou v zimě způsobit četné problémy. Proto se doporučuje navíjecí systémy na zimu odmontovat, nebo se alespoň vyhnout jakékoliv manipulaci. Zejména rolety jsou velice náchylné na poškození vlivem mrazu, když dojde k zamrznutí vody mez jednotlivými lamelami.

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]