Zpět 1 fotografie

Amazon Court je nejlepší administrativní budovou roku 2010

Administrativní budova Amazon Court společnosti Europolis zvítězila v soutěži Best of Realty v kategorii „Nová administrativní centra“. Prestižní ocenění získala budova díky svému zajímavému architektonickému pojetí a zejména za aplikaci energeticky úsporných technologií a materiálů.

Publikováno: 29.07.2010
Rubrika:
Autor: (red)

Administrativní budova Amazon Court se nachází v Karlíně na Praze 8 a je součástí projektu River City Prague z portfolia developerské společnosti Europolis. Základní filozofií Amazon Court je využití elementárních přírodních sil, kvalitních materiálů a moderních technologií, s cílem minimalizovat spotřebu energií a maximalizovat komfort uživatelů budovy. Návrh z dílny dánského architektonického studia Schmidt, Hammer, Lassen přinesl na břeh Vltavy několik zajímavých architektonických prvků. Jsou jimi zejména prosklené „mosty“, ve kterých jsou umístěny kancelářské prostory, relaxační prostory se zelení a vodními plochami či barevné vnitřní žaluzie, které reagují na pohyb slunce.

Amazon Court kombinuje svěží architekturu, ekologickou a nízkoenergetickou koncepci a nové moderní technologie. Je například první budovou v České republice, která má střešní konstrukci z foliového materiálu ETFE. Specifický je také systém výměny vzduchu, který je založen na tzv. záplavovém větrání. To umožňuje výměnu vzduchu v kancelářských prostorách několikanásobně častěji než u běžných budov. Uživatelé budovy tak mají nejen komfortní klima a zdravé pracovní prostředí, ale zároveň výrazně nižší náklady na energie potřebné k provozu budovy.

„Ocenění Best of Realty si velice vážíme a jsme potěšeni, že Amazon Court navazuje na stejně oceněné a úspěšné budovy Danube House a Nile House, které jsou rovněž součástí projektu River City Prague,“ říká Sigrid Scheucher, country manager společnosti Europolis pro Českou republiku.

Amazon Court má sedm nadzemních a tři podzemní podlaží a svým nájemníkům nabízí 19 800 m² kancelářských prostor a 2 200 m² pro obchody a služby. Kromě ocenění Best of Realty 2010 vyhrál Amazon Court před dvěma lety ještě před svým dokončením mezinárodní soutěž Mipim Architectural Review v kategorii „Budova budoucnosti“ a v loňském roce zvítězil v soutěži Construction & Investment Journal Awards v kategorii „Nejlepší kancelářská výstavba“.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]