Zpět 1 fotografie

Wienerberger pomůže s řešením cihlového domu podle energetické náročnosti

Společnost Wienerberger právě vydala příručku pro výběr konstrukčního řešení cihlového domu s ohledem na spotřebu energií. Materiál nabízí přehled typových domů z programu POROTHERM DŮM přehledně roztříděných podle energetické náročnosti a navíc s ročními náklady na vytápění.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

„Naše nová příručka je srozumitelná pro každého,“ říká pan Roman Šulista ze společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a dodává: „ Cihlové rodinné domy z našeho programu jsou rozděleny podle energetické náročnosti do čtyř skupin. U každého typového projektu pak uvádíme jeho roční náklady na vytápění. Víme, že ceny energií jsou, zvláště v dnešních dnech, jedním z hlavních faktorů ovlivňujících výběr nového bydlení. Pro zjednodušení proto u všech našich projektů uvádíme tzv. energetický štítek, který klasifikuje budovy podle jejich energetické úspornosti.“

Další žádanou pomůckou je POROmetr. Ta je určena pro všechny stavebníky, kteří chtějí stavět z cihel POROTHERM. Díky ní mohou vypočítat své roční výdaje spojené s vytápěním budoucího domu. Zároveň zjistí, jako mohou být tyto výdaje ovlivněny vhodnou volbou materiálu pro obvodové stěny.

Materiál také obsahuje přehled partnerů projektu POROTHERM DŮM Wienerberger a jejich obory a služby, které poskytují koncovým zákazníkům a stavebníkům.

Příručku si můžete zdarma objednat v tištěné podobě na 844 111 123 nebo na info@porotherm.cz.  

Energetické kategorie cihlových domů POROTHERM

  • Pasivní dům je dům pro náročné klienty, pro které je zásadní prioritou maximální úspora nákladů.
  • Nízkoenergetický dům je optimální řešení pro dosažení minimálních nákladů na topení za přijatelnou cenu danou limitovaným architektonickým řešením domu a požadavky na styl bydlení uživatele.
  • S Energeticky úsporným domem klienti ušetří za náklady na vytápění a získají trvalou hodnotu své investice – dům z přírodního materiálu.
  • S Energeticky vyhovující domem klienti ušetří na realizaci a zajistí si zdravé a příjemné bydlení v cihlovém domě, který zároveň splňuje veškeré požadavky norem a vyhlášek.

Více informací získáte na zákaznické lince 844 111 123 nebo na www.porothermDUM.cz a www.POROmetr.cz a www.porotherm.cz/typyDOMU
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]