Zpět 1 fotografie

Wienerberger hlavním partnerem Akce cihla 2009

Wienerberger cihlářský průmysl se letos opět rozhodl podpořit veřejnou benefiční sbírku Akce cihla 2009. Ta letos vstoupila do jubilejního 10. ročníku, který byl slavnostně zahájen u stanice metra Anděl v Praze v pondělí 4. května.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

Každý, kdo si během dvouměsíčního trvání benefiční sbírky zakoupí keramickou cihlu, přispěje zároveň stokorunou na podporu místních projektů v daných regionech. Ty umožňují lidem s mentálním postižením začlenit se do běžné společnosti. Benefiční cihly se pod koordinací občanského sdružení Portus Praha budou prodávat na 45 prodejních místech ve 23 městech 11 regionů po celém území České republiky.

„I v této době jsem přesvědčen že firmy jako Wienerberger by měly projevit společenskou odpovědnost a angažovanost. Proto jsem rád, že jsme se stali hlavním partnerem tak významného a prospěšného projektu jako je Akce cihla.“ říká Roman Busta, ředitel prodeje a marketingu společnosti Wienerberger a dodává: „Je pro nás čest podpořit tuto benefiční akci počtvrté v řadě.“

Letošní ročník odstartoval 4. května na tzv. cihlovém stánku u stanice metra Anděl v Praze. Po slavnostním přípitku a přestřižení pásky Romanem Bustou a patrony projektu Simonou Stašovou, Jaroslavem Svěceným a Ivanou Chýlkovou následovala ochutnávka narozeninového hermelínového dortu. Ten pochází z chráněné terapeutické dílny na výrobu nakládaných hermelínů a utopenců v obci Slapy. Toto chráněné bydlení je postaveno z cihel POROTHERM – daru společnosti Wienerberger.

Během devíti proběhlých ročníků se prodalo zhruba 176 400 cihel. Získané peníze byly využity k podpoře projektů zaměřených na integraci lidí s mentálním postižením, a to především v oblastech bydlení a zaměstnání.

Více informací získáte na zákaznické lince 844 111 123 nebo na www.porotherm.cz